شبانه روزی فرهنگیان گنبدکاووس 1 300x198 - افتتاح درمانگاه شبانه‌روزی فرهنگیان گنبدکاووس توسط وزیر آموزش و پرورش+عکستورکمن نیوز: درمانگاه شبانه روزی فرهنگیان شهرستان گنبدکاووس با حضور وزیر آموزش و پرورش، استاندار گلستان و مدیران استانی و شهرستان افتتاح شد و به بهره برداری رسید.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛صبح امروز طی مراسمی محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش درمانگاه شبانه روزی فرهنگیان شهرستان گنبدکاووس را افتتاح کرد.

مدیر آموزش و پرورش گفت: درمانگاه شبانه روزی فرهنگیان دارای ۳۰۰ متر زیر بنا بوده و بخش های مختلف شامل ۱۰ اتاق از قبیل دندانپزشکی، پزشک متخصص داخلی، نوار قلب، اتاق احیا، جراحی سرپایی، پزشک عمومی، تزریقات و پانسمان، واحد آموزشی و مشاوره است و این درمانگاه با هزینه ای بالغ بر ۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال احداث و راه اندازی شده است.

کمال الدین نظر نژاد در حاشیه این مراسم در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: درمانگاه با ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال اعتبار تجهیز شده است و هنوز نیاز به تامین اعتبار و تجهیزات زیادی دارد تا به صورت کامل بتوانیم به فرهنگیان شرق گلستان در بخش های مختلف آن خدمات رسانی درمانی صورت پذیرد.

وی در خاتمه گفت: هم اینک ۴ هزار و ۹۹۲ پرسنل در آموزش و پرورش شهرستان گنبدکاووس فعال هستند بیش از ۴ هزار فرهنگی نیز بازنشسته هستند که میتوانند از خدمات درمانی شبانه روزی درمانگاه فرهنگیان بهره ببرند.

شبانه روزی فرهنگیان گنبدکاووس 3 1024x675 - افتتاح درمانگاه شبانه‌روزی فرهنگیان گنبدکاووس توسط وزیر آموزش و پرورش+عکس

شهرستان گنبدکاووس بیش از ۳۵۰ هزار نفر جمعیت دارد و به لحاظ وسعت جغرافیایی بزرگترین شهرستان استان گلستان محسوب می شود و در مهرماه سال تحصیلی ۹۸ بیش از ۸۱ هزار دانش آموز در سطوح مختلف در مدارس گنبدکاووس مشغول به تحصیل شدند.

وزیر آموزش و پرورش روز گذشته با میزبانی دکتر حق شناس استاندار گلستان وارد استان شده و در مرکز استان طی مراسمی برچیده شدن مدارس خشتی و گلی و همچنین جمع آوری بخاری های نفتی غیر استاندارد شرکت داشته و صبح امروز برای افتتاح درمانگاه شبانه روزی فرهنگیان گنبدکاووس به این شهرستان عازم شدند.

محسن حاجی میرزایی نیز در حاشیه مراسم در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تامین رفاه و معیشت فرهنگیان از وظایف اصلی مسئولین و سیاست های دولت تدبیر و امید است.

وی افزود: درمانگاه شبانه روزی گنبدکاووس با تامین اعتباری بالغ بر ۳۵۰ میلیون تومان با بهسازی و عمران یکی از واحدهای آموزشی در جهت خدمات رسانی به قشر زحمتکش و فرهیخته شرق گلستان صورت گرفته است.

وزیر آموزش و پرورش در خاتمه گفت: تعداد ۲۳ آموزشگاه در مناطق محروم قرار دارد که در برخی از آنها حتی زیر ۱۰ دانش آموز تحصیل دارند و هدف اصلی ما تامین فرصت های آموزشی در ساسر کشور است و ۹۸ و نیم درصد از دانش آموزان سراسر کشور در حال تحصیل هستند.

گزارش از : یاشار نیازی

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۳۴

۲۵ مهر ۱۳۹۸

کد خبر :

63482

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک