honerstan 1m 300x200 - افتتاح اولین هنرستان کشاورزی دختران گلستان در آزادشهرآزادشهر-ترکمن نیوز-  رییس آموزش و پرورش شهرستان آزادشهر از آغاز به کار اولین هنرستان کشاورزی دختران استان گلستان در شهرستان آزادشهر خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  قربانعلی بذرافشان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران اظهارکرد: هنرستان کشاورزی دختران این شهرستان که با نام زیتون فعالیت خود را آغاز کرده، اولین هنرستان کشاورزی دخترانه استان گلستان می باشد که در سه رشته گیاهان دارویی، گل های آپارتمانی و زنبورداری با توجه به نیاز سنجی منطقه و علاقه مندی هنرجویان دایر شده و امکان افزایش رشته های بیشتر در حوزه کشاورزی را نیز دارد.
وی افزود: این هنرستان در دبیرستان شبانه روزی شهید کوهی نوده خاندوز در سال تحصیلی جاری با حدود ۲۰ هنرجو در پایه دهم با همکاری کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی آزادشهرفعالیت می کند.
رییس آموزش و پرورش شهرستان آزادشهر بیان کرد: زمینی به مساحت ۱/۵ هکتار برای فعالیت های این هنرستان اختصاص یافته و براساس تفاهم نامه با جهاد کشاورزی شهرستان، تجهیزات مورد نیاز در سال های آینده از سوی جهاد کشاورزی تامین خواهد شد.
بذرافشان خاطرنشان کرد: این هنرستان با بارز نمودن علایق دختران در زمینه های کشاورزی، ظرفیت های نهفته را شکوفا می سازد و آینده این مسیر آشنایی با فعالیت های کشاورزی و کسب دانش در این زمینه ها برای ورود به دانشگاه است.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۳۳

۰۳ مهر ۱۳۹۷

کد خبر :

36068

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک