اعلام وضعیت اضطراری در آق قلاآق قلا-ترکمن نیوز:  فرماندار آق قلا گفت: با توجه به حجم جدید آب به شهر، سد کیسه ای شمال یلمه خندان شکسته شده و آب در حال پیشروی به سمت شهر است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛امانگلدی ضمیر عصر امروز با اعلام خبر شکستن سیل‌بند شمال روستای یلمه خندان در این شهرستان اعلام وضعیت اضطراری کرد و به ساکنان محله‌های حکیم‌آباد، تازه‌آباد، کل‌آباد و عیدگاه هشدار داد تا به مکان‌های امن بروند.

وی افزود: حدود ساعت ۵ خبر رسید که با توجه به فشار زیاد آب سد کیسه‌ای شمال یلمه خندان شکسته است و آب در حال پیشروی به سمت شهر می‌باشد.

ضمیر ادامه داد: تلاش های زیادی برای جلوگیری از ورود آب صورت گرفت اما با افزایش پیک آب نتوانستیم مانع ورود آب بشویم و این وضعیت نگران کننده است.

وی گفت: هر چند بخشی از این محله‌ها تخلیه شده اما کسانی که خانه دو طبقه دارند وسایل خود را به طبقه‌های بالاتر منتقل کنند و گر چه شدت سیل به شدت سیل اول فروردین‌ماه نیست اما به دلیل اشباع شدن زمین از آب و برگشت مردم به خانه‌های خود وضعیت نگران کننده است.

ضمیر اظهار کرد: توصیه و هشدار ما این است که مکان‌های نا امن را تخلیه کنند و به جای مناسب بروند، ستاد اسکان هم دو سالن را آماده کرده است تا در صورت اضطراری‌تر شدن وضعیت مردم در معرض خطر را اسکان دهیم.

فرماندار آق قلا بیان کرد: آب وارد روستاهای سقر یلقی، میرزاعلی یلقی و سلاق یلقی شده است حجم آب هم قابل توجه است.

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۹:۱۶

۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۸

کد خبر :

52189

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک