اعلام شدن برنامه های نخستین جشنواره موسیقی ترکمن «آوای ارادت»موسیقی-ترکمن نیوز- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان برنامه های نخستین جشنواره موسیقی ترکمن «آوای ارادت» در شهرستان های گمیشان، مراوه تپه و گنبد کاووس را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، عادله کشمیری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان گفت: نخستین جشنواره موسیقی ترکمن «آوای ارادت» ویژه برنامه دهه کرامت در استان گلستان به ترتیب از (۳ تا ۵ مرداد) در شهرستان های گمیشان، مراوه تپه و گنبدکاووس برگزار می شود.

وی افزود: این جشنواره به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان و حمایت بنیاد بین المللی فرهنگی و هنری امام رضا(علیه السلام) برگزار می شود.

کشمیری خاطرنشان کرد: در روز نخست این جشنواره گروه های موسیقی؛ «مختومقلی» به سرپرستی رحیم خیوه لی، «بابا قنبر» به سرپرستی امان نظر راد زاده، «آیراتین» به سرپرستی کمال اصفهانیان در سالن آموزش و پرورش شهرستان گمیشان به اجرا برنامه می پردازند.

وی ادامه داد: دومین روز از نخستین جشنواره موسیقی ترکمن آوای ارادت نیز با اجرای گروه های موسیقی «آلتین پرده» به سرپرستی مناف ارازیان، «چاودورباغشی» به سرپرستی سلیمان غراوی، «نی نوازان» به سرپرستی مخی ایری در پارک شهر مراوه تپه برگزار می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان اظهارداشت: اجرای گروه «صبوحی» به سرپرستی ابراهیم جرجانی، «اوغلان بخشی» به سرپرستی عبدالغفار گلدی نژاد، «سایرادوتار» به سرپرستی حمید وجدانی و «نی نوازی» به سرپرستی مخی ایری در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گنبد کاووس از برنامه سومین روز جشنواره موسیقی ترکمن «آوای ارادت» در استان است.

وی با اشاره به رویکرد پژوهش محور این رخداد هنری، گفت: سه فرهیخته و پژوهش گر قوم ترکمن مشهدی قلی قزل در شهرستان گمیشان، بای محمد قلیچی در شهرستان مراوه تپه و شادمهر قلیچ در شهرستان گنبد به ارائه پژوهش های خود پیرامون فرهنگ قوم ترکمن و ارادت آنها به خاندان عصمت و طهارت می پردازد.

کشمیری افزود: شعر خوانی حاجی محمد قرنجیک، موسی جرجانی و منصور طبری و اجرای آیین ذکر خنجر از دیگر برنامه های نخستین جشنواره موسیقی ترکمن آوای ارادت است.

 

منبع: http://shabestan.ir

لینک عضویت در کانال تلگرامی

https://t.me/ITNAnews

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۴۹

۰۳ مرداد ۱۳۹۷

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک