مرزها 300x185 - اعلام زمان قطعی بازگشایی مرزهای ایران و ترکمنستانترکمن نیوز: سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان گفت: بازگشایی مرزهای ریلی و جاده‌ای بین ایران و ترکمنستان با تمهیدات پیش‌بینی شده برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی هفته آینده (۱۰ ژوئن) انجام خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  غلامعباس ارباب خالص اظهار داشت: زمان بازگشایی مرزهای ریلی و جاده‌ای ایران و ترکمنستان که به خاطر شیوع کرونا بسته است، طبق توافق اولیه ۱۲ خرداد ماه جاری تعیین شده بود که به دلیل انجام عملیات ضد عفونی برای عبور واگن‌های راه آهن و کامیون‌های حامل بار هفته آینده انجام خواهد شد.

وی افزود: رایزنی‌های مستمر دیپلماتیک و سیاسی بطور روزانه برای بازگشایی مرزها با هدف ازسرگیری صادرات، ترانزیت و تبادل کالا با ترکمنستان و دیگر کشورهای منطقه در هفته‌های اخیر با کشورهای ترکمنستان و ازبکستان در حال انجام است.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان تصریح کرد: در نشست وزرای راه و شهرسازی و مذاکرات روسای راه آهن ایران، ترکمنستان و ازبکستان مقرر شد معابر جاده‌ای و ریلی این کشورها با نصب تونل‌های ضد عفونی در دو طرف مرزها و با رعایت استانداردهای مشابه و همسان با یکدیگر ایجاد شود.

 

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۹:۳۷

۱۱ خرداد ۱۳۹۹

کد خبر :

76383

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک