آینه‌­دار 300x176 - اعلام جدول برنامه‌های ششمین فستیوال آینه‌­دارتورکمن نیوز: فستیوال آینه‌دار با انتشار جدول برنامه‌های روزانه، ترکیب اجراهای هنرمندان ششمین دوره‌ی خود را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ این دوره از فستیوال که به موسیقی نواحی ترکمن‌صحرا، شمال خراسان و جنوب البرز می‌پردازد در سه روز و شش سانس از ۲۰ تا ۲۲ آذرماه جاری در تالار رودکی تهران میزبان هنرمندانی از بخش‌های مختلف این مناطق کشور خواهد بود.

جدول برنامه سانس اول فستیوال به هنرمندان تهران اختصاص یافته است که زیر عنوان «غزل‌خوانی تهرون» اجرا می‌شود. در سانس دوم هنرمندانی از منطقه‌ی کومش اجرا دارند که عنوان آن «نی ساربانی و چاربه‌دار کومش» است.
نخستین سانس دومین روز آینه‌دار با عنوان «ترکمن خالق آیدیم سازلاری»، به هنرمندان منطقه‌ی ترکمن صحرا اختصاص یافته است و در سانس دوم هنرمندانی از منطقه‌ی الموت و طالقان و کرج با عنوان «از دژهای الموت تا باغ‌های طالقان» روی صحنه‌ی تالار رودکی می‌روند.

300x186 - اعلام جدول برنامه‌های ششمین فستیوال آینه‌­دار

در شب سوم ششمین فستیوال آینه‌دار نخست هنرمندانی از شمال خراسان در سانسی با نام «دوتار و زعفران خراسان» اجرای برنامه دارند و آخرین سانس فستیول با عنوان «از نشیب دشت‌های ترکمن تا فراز قله‌های الموت»، گزیده‌ای از اجراهای دوره­‌ی ششم خواهد بود.
مطابق دوره‌های پیشین آیین پایانی این دوره که به تجلیل از استادان برومند موسیقی این نواحی کشور اختصاص دارد یکشنبه ۲۴ آذرماه در تالار وحدت برگزار می‌شود. علاقه­‌مندان می­‌توانند برای تهیه‌ی بلیت از ساعت ۱۲ روز پنجشنبه (۱۴ آذر ماه) به سایت تیوال مراجعه کنند.

 

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۰:۱۴

۱۳ آذر ۱۳۹۸

کد خبر :

65368

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک