اعلام برنامه های روزهای فرهنگی ترکمنستان در ایرانفرهنگی-تورکمن نیوز:  سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با همکاری رایزنی فرهنگی کشورمان در ترکمنستان و وزارت فرهنگ ترکمنستان، طی روزهای ۲۶ تا ۲۸ خردادماه جاری روزهای فرهنگی ترکمنستان در ایران را برگزار می کند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛، آیین افتتاحیه این برنامه فرهنگی صبح یکشنبه ۲۶ خردادماه با حضور و سخنرانی آتاگلدی شاه مراداف، وزیر فرهنگ ترکمنستان، ابوذر ابراهیمی ترکمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، سفرای خارجی و شخصیت های فرهنگی در محل تالار وحدت برگزار می شود.

دیدار و گفت وگو وزیر فرهنگ ترکمنستان با رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، اجرای موسیقی سنتی ترکمنی، اجرای حرکات آئینی، کنفرانس مطبوعاتی وزیر فرهنگ ترکمنستان و ریاست سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، بازدید هنرمندان از ایران مال از جمله برنامه های پیش بینی شده برای برگزاری روزهای فرهنگی ترکمنستان در ایران هستند.

همچنین، نمایشگاه هنرهای تجسمی، صنایع دستی، لباس سنتی بعد از ظهر یکشنبه با همکاری اداره کل همکاری های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور و سفارت ترکمنستان در تهران در محل خانه هنرمندان ایران افتتاح می شود.

دوشنبه ۲۷ خرداد از ساعت ۳۰/۱۱ تا ۳۰/۱۳ کارگاه هنری با حضور هنرمندان ترکمنستان و ایران برگزار می شود و از ساعت ۱۵ تا ۳۰/۱۶ در سالن استاد شهناز نمایش فیلم «اسب مراد می باشد» و از ساعت ۱۸ تا ۳۰/۱۹ نیز موسیقی فولکلور این کشور اجرا می شود.
سه شنبه ۲۸ خرداد از ساعت ۱۰ تا ۳۰/۱۱ میزگردی با عنوان «جاده ابریشم» در سالن استاد امیرخانی برگزار خواهد شد و هم زمان یک فیلم از سینمای کشور ترکمنستان با عنوان «پرورش دهنده اسب» در سالن استاد شهناز به روی پرده می رود.

مراسم رونمایی از کتاب های رئیس جمهور ترکمنستان در کتابخانه ملی و دیدار وزیر ترکمنستان با مشاور رییس جمهور و رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی از برنامه های روز دوشنبه ۲۷ خردادماه به شمار می رود.

برگزاری کارگاه هنری و نشست با هنرمندان ایرانی، نمایش فیلم و اجرای موسیقی در خانه هنرمندان از دیگر برنامه های روز دوم است.
همچنین آیین اختتامیه و پایانی این رویداد هنری و فرهنگی، روز سه شنبه ۲۸ خردادماه با اجرای موسیقی سنتی در سالن سعدی برج میلاد برگزار خواهد شد.

ميزگرد با موضوع جاده ابريشم با هنرمندان و تاريخ‌دانان ايرانی در خانه هنرمندان با هماهنگی مؤسسه اکو، نمايش فيلم در خانه هنرمندان و بازدید هنرمندان ترکمنی از برج میلاد نیز از برنامه‌های پیش‌بینی شده در روز پایانی این رویداد فرهنگی است.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۰۰

۲۳ خرداد ۱۳۹۸

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک