اعلام اسامی مجرمین 4 پرونده اخلال در نظام اقتصادی در گلستانحقوقی و قضایی-تورکمن نیوز:  رئیس کل دادگستری گلستان اسامی مجرمین ۴ پرونده اخلال در نظام اقتصادی در استان را اعلام کرد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛هادی هاشمیان امروز در نشست با اصحاب رسانه درباره برخی از پرونده‌های مفاسد اقتصادی اطلاع‌رسانی کرد.

وی اظهار داشت: سال گذشته ۱۳ پرونده مفاسد اقتصادی در استان اطلاع‌رسانی شد که این کار برای نخستین بار در کشور اتفاق افتاده بود و بازخورد خوبی هم داشت.

هاشمیان با بیان اینکه حکم این افراد تا امروز قطعی شده است، اظهار کرد: پرونده اول ۱۹ شاکی در خصوص انتقال مال به غیر چندین آپارتمان به ارزش بیش از یک میلیارد تومان بوده که در این پرونده “یاسر شیخ” به ۱۰ سال حبس و ۱۰۰ میلیون تومان جزای نقدی و رد مال و “سیدحسین شفایی تنکابنی ” به ۵ سال حبس و ۳۰ میلیون تومان و رد مال به شاکی محکوم شدند.

وی ادامه داد: پرونده دوم درباره شکایت پشت بانک از شخصی به نام غلام خامسی بود که متهم ۱۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اختلاس کرده بود و با حکم دادگاه مجرم شناخته شد. متهم به ۹ سال حبس، انفصال از خدمت و همچنین رد مال محکوم شد.

هاشمیان افزود: شاکی پرونده دیگر بانک مسکن و تعدادی از مشتریان بانک مسکن است که در این پرونده “عبدالله هلاکو” به اتهام اختلاس ۱۳۸ میلیون تومان به ۵ حال حبس تعزیری، انفصال دائم از خدمات دولتی و دو برابر میزان اختلاس جزای نقدی محکوم شد.

رئیس کل دادگستری استان درباره پرونده‌ای که بانک سپه شاکی آن بود، بیان داشت: در این پرونده محمدرضا سجادی به جرم جعل امضا، اختلاس ۱۸۰ میلیون تومانی به رد مال، انفصال از خدمت، هفت سال و نیم حبس و پرداخت جریمه محکوم شده است.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۱۹

۰۲ تیر ۱۳۹۸

کد خبر :

55903

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک