اعطای کمک بلاعوض و تسهیلات میلیاردی به کشاورزان سیل‌زده گلستان /پایان ساخت منازل مسکونی سیل‌زدگان گلستان تا آخر امسالتورکمن نیوز استاندار گلستان گفت: ۹۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض و حدود ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به کشاورزان سیل‌زده استان پرداخت شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ هادی حق‌شناس در جلسه قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده استان با اشاره به روند مطلوب ساخت و ساز‌ها در این مناطق اظهار داشت: ۸۰ درصد واحد‌های مسکونی احداثی تا شروع فصل سرما تحویل مالکان می‌شود. همچنین از ۷ هزار و ۴۰۰ واحد مسکونی احداثی در مناطق سیل‌زده نیز ۶ هزار و ۵۰۰ واحد پی‌کنی شده است.

وی افزود: حدود یک هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی نیز در مرحله پس از سقف (گچ‌کاری، دیوارچینی، پنجره و غیره) قرار دارد که به‌زودی تکمیل می‌شود. علاوه بر این ۹۰۰ پرونده واحد‌های مسکونی مناطق شهری در بانک‌ها باقی مانده که مالکان برای عقد قرارداد مراجعه نکرده‌اند.

حق شناس درباره جبران خسارت‌های بخش کشاورزی نیز بیان کرد: تاکنون ۹۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض به همه کشاورزان و ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات هم به متقاضیان پرداخت شده است.

وی ادامه داد: تاکنون ۱۸۲ میلیارد تومان پرونده تسهیلات بخش کشاورزی به بانک معرفی شده که حدود ۸۲ میلیارد تومان به دلیل عدم مراجعه کشاورزان هنوز پرداخت نشده است. در صورت عدم مراجعه کشاورزان، اعتبارات در نظر گرفته شده برای تسهیلات بخش کشاورزی در بخش‌های دیگر هزینه می‌شود.

حق‌شناس ابراز کرد: کشاورزان سیل‌زده‌ای که مایل به استفاده از این تسهیلات هستند تا ۱۰ روز آینده فرصت دارند به مراکز جهاد کشاورزی شهرستان‌ها مراجعه کنند.

وی با تاکید براینکه دیگر اجازه نمی‌دهیم منازل مسکونی در حاشیه رودخانه‌ها ایجاد شود، گفت: به همه کسانی که در سیل خانه‌هایشان تخریب شده و در حریم رودخانه یا در محدوده طرح تفصیلی و یا بافت فرسوده قرار دارند، زمین واگذار می‌شود.

استاندار گلستان درباره تسریع در لایروبی رودخانه‌های استان بیان کرد: برای این منظور پیمانکاران با نظارت آب منطقه‌ای و مجوز‌های سازمان صنعت می‌توانند شن و ماسه از رودخانه‌ها برداشت کنند.

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۲۱

۰۱ آبان ۱۳۹۸

کد خبر :

63736

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک