به همت بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی انجام گرفت

290422 431 300x200 - اعطای تسهیلات اشتغالزایی و پرورش ماهیان خاوریاخبار اقتصادی – ترکمن نیوز – اعطای تسهیلات اشتغالزایی و پرورش ماهیان خاوری در استان گلستان از جمله اقدامات بنیاد مستضعفان به‌منظور اشتغالزایی و محرومیت زدایی در این استان است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران؛ به‌منظور رفع محرومیت، توسعه اقتصادی و حمایت از طرح‌های اشتغال زا در مناطق کمتر توسعه یافته تفاهم نامه‌ای بین بنیاد علوی، بانک سینا، استانداری‌ها و معاونت توسعه مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری برای اجرای طرح‌های کشاورزی، صنعت و معدن و خدمات در روستا‌ها امضا شد.

بر اساس این گزارش در سال جاری برای هر طرح اشتغال زا در مناطق روستایی تا سقف ۲۵ میلیارد ریال تسهیلات داده شده است که ۵ درصد سود این تسهیلات بانکی توسط بنیاد علوی و ۵ درصد توسط معاونت توسعه روستا و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری پرداخت می‌شود.

در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و به منظور رفع محرومیت، توسعه اقتصادی و ایجاد معیشت پایدار و حمایت و بهره گیری از منابع دریایی با عنایت به بخش خصوصی که از اهداف عالیه سازمان شیلات ایران در توسعه و پرورش ماهیان خاویاری در کشور است تفاهم نامه‌ای بین سازمان شیلات ایران، بنیاد علوی، استاندار‌های گیلان، مازندران و گلستان، بانک سینا با معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری و هلدینگ کشاورزی و دامپروری فردوس پارس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی منعقد شد. در این تفاهم نامه طرح‌های پرورش ماهیان خاویاری توسط مردم با وام یارانه‌ای مشابه تفاهم نامه تامین می‌شود.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۴۸

۱۶ بهمن ۱۳۹۷

کد خبر :

44870

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک