اعزام 20 ورزشکار استان گلستان به بازی های آسیایی قطعی شداخبار ورزشی– ترکمن نیوز- اعزام ۲۰ ورزشکار گلستانی رشته های گوناگون به هجدهمین دوره رقابت های آسیایی جاکارتا در کشور اندونزی قطعی شد، این مسابقات از ۲۷ مرداد آغاز می شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، در دوره گذشته بازی های آسیایی که در اینچئون کره جنوبی برگزار شد ۲۰ ورزشکار رشته های گوناگون از گلستان اعزام شدند که حاصل تلاش آنها ۲ نقره تیمی در کبدی زنان و مردان، ۲ طلا در والیبال و والیبال نشسته مردان، یک نقره والیبال نشسته زنان و یک برنز قایقرانی بود.
بر اساس اعلام اداره کل ورزش و جوانان گلستان، کبدی با ۷ ورزشکار، والیبال و سپک تاکرا ۲ نفر، پینگ پنگ ، وزنه برداری زنان، اسکواش، قایقرانی، تکواندو، دوومیدانی، سپک تاکرا و والیبال نشسته زنان رشته هایی هستند که ورزشکاران گلستانی با عضویت در تیم های ملی بخت خود را برای مدال آوری در این رویداد مهم آسیایی آماده می کنند.
‘فاضل اتراچالی، میثم عباسی، ابوذر مهاجر، محسن مقصولو، محمد مقصودلو، صدیقه جعفری، زهرا عباسی، فرهاد قائمی، صابر کاظمی، مریم صامت، پارمیدا محمودیان، غزاله شرف پور، عادل مجللی، رضا مقدم، فاطمه حسام، احسان امان بای، ناصر پنق، زهرا دانای طوس و آرش خرمالی، گلستانی های اعزامی به جاکارتا هستند.
همچنین امیر مازندرانی، زهره تربتی و زهرا رحیمی نژاد در کادر فنی تیم های ملی کبدی مردان و زنان، فاطمه مجللی مربی قایقرانی و علی فولادی در سپک تاکرا مربیان و عوامل فنی گلستانی حاضر در بازی های آسیایی اندونزی خواهند بود.
به نظر می رسد با توجه به برگزاری اردوهای تیم های ملی، امکان انتخاب چند ورزشکار گلستانی دیگر برای اعزام به این رقابت ها وجود داشته باشد.
انتخاب چند چهره جوان و آینده دار گلستانی برخی رشته برای حضور در جاکارتا، اگرچه احتمال مدال آوری کاروان اعزامی را کاهش می دهد اما تجربه کسب شده آنان برای تقویت توان فنی و تاکتیکی، امید به موفقیت در مسابقات معتبر دیگر را تا حد زیادی بالا خواهد برد.
توجه به استعدادیابی در ورزش گلستان که از چند سال گذشته آغاز شده ،تاکنون به نتایج مثبتی از جمله ظهور چند ستاره جدید ختم شده است.
اگر ورزش گلستان تا چند سال قبل به چند رشته خاص محدود بود، در سال های اخیر رونق و شکوفایی به ورزش های دیگر وارد شده و امید به مدال آوری در رویداد مهمی مانند بازی های آسیایی درگستره بیشتری از رشته های ورزشی توسعه پیدا کرده است.

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۴۶

۱۴ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

30998

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک