اعزام کاروان سلامت به محل اردوگاه موقت سیل‌زدگان گنبدکاووستورکمن نیوز: رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان گنبدکاووس گفت: کاروان سلامت در اردوگاه موقت سیل‌زدگان این شهرستان حضور یافت.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ به نقل از فارس، اصغر نودهی با اشاره به اینکه با وجود فروکش کردن بحران و سیل در شهرستان گنبدکاووس در همان روزهای نخستین وقوع حادثه خدمت‌رسانی به این عزیزان همچنان و پس از ۵۴ روز ادامه دارد، اظهار کرد: تا آخرین روزی که تمامی مشکلات مردم حل شود ما با تمام قدرت و همت کافی در خدمت مردم خواهیم ماند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر برخی خانواده‌هایی که منازل آنها به کلی تخریب شده و قابلیت سکونت ندارند در اردوگاه موقت شهرستان گنبدکاووس در ضلع شرقی آستان مقدس امامزاده یحیی بن زید (ع) اسکان یافته‌اند، افزود: بسته‌های غذایی ویژه یک ماهه ماه مبارک رمضان از سوی جمعیت هلال احمر به این عزیزان اعطا شده است.

رئیس جمعیت هلال احمر گنبدکاووس از حضور نخستین کاروان سلامت در گنبدکاووس با هدف خدمت رسانی به سیل‌زدگان ساکن در اردوگاه موقت خبر داد و گفت: این طرح با همت پزشکان و پیراپزشکان داوطلب و همکاری دفتر آستان امامزاده یحیی بن زید (ع) با هدف تسکین آلام آسیب‌دیدگان سیل اخیر برگزار شده است.

نودهی با تاکید بر اینکه در این طرح دو پزشک فوق‌تخصص، یک متخصص، یک پزشک عمومی و دو پرستار شرکت داشتند، ادامه داد: چهار نفر از داوطلبان نجاتگر جمعیت هلال احمر، پنج تکنسین دارویی و چهار نفر از پرسنل هلال احمر نیز با این عزیزان همکاری کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه در این طرح بیش از ۱۷۰ نفر از مردم از خدمات پزشکی و پیراپزشکی بهره برده‌اند، تصریح کرد: ارزش ریالی داروهای استفاده شده در این طرح نیز بالغ بر ۶ میلیون ریال بوده است.

رئیس جمعیت هلال احمر گنبدکاووس با تقدیر از پزشکان، پرستاران و همه افرادی که در اجرای این طرح و کاروان سلامت این نهاد را کمک کردند تشکر کرد و گفت: امیدواریم بتوانیم به این روند تا پایان فرآیند اسکان موقت ادامه دهیم.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۸:۵۸

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

کد خبر :

53409

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک