امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس:

اعتقاد مومن نسبت به حیات دنیا و آخرت باید روشن و پایدار باشدتورکمن نیوز: امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه اظهار داشت: دیدگاه مومن باید نسبت به حیات دنیا، روز قیامت و مرگ باید روشن، ثابت و قوی باشد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ آخوند عبدالکریم جاور با بیان اینکه هر فرد و جامعه ای برای پذیرش دین و عمل به احکام و فرامین آن نیازمند آگاهی و روشنگری است اظهار داشت: پیامبر(ص) برای رسیدن به این امر مهم سه راهکار؛ اعتقاد به قیامت، حیات دنیا و نیز مرگ از دیدگاه اسلام را پیش روی انسانها قرار داده است.

وی افزود: چنانچه فردی معتقد به وحدانیت خدا، رسالت پیامبر(ص) روز قیامت، حساب و کتاب باشد بداند که خداوند نعمت بزرگی به وی عطا کرده.

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس گفت: مومنین در هر موقعیت و شرایطی باید حکم و تقدیر الهی را پذیرا بوده و برای عزیمت به دنیای جاودان آمادگی داشته باشند.

آخوند عبدالکریم جاور با اشاره به اینکه خداوند در آیات قرآن حیات دنیا را حیات لهو و لعب عنوان داشته تصریح کرد: اندیشه مومن نسبت به دنیا باید بر اساس موقت بودن و نه همیشگی پایه ریزی شود.

وی افزود: حیات دنیا، همه موجودیت انسان نیست، بلکه بخشی از زمان وجودی را تشکیل میدهد.

خطیب جمعه اهل سنت گنبدکاووس گفت: امروز دنیا برای بسیاری از انسان ها به عنوان یک هدف تعیین شده، درصورتی که خداوند دنیا را دارالغرور و دنیای فریب خوردگان برشمرده است.

آخوند جاور تصریح کرد: متاسفانه دنیا پر شده از فریبکاری، کلاه برداری و حق کشی در روابط و معاملات انسان هایی که دنیا را هدف اصلی خود قرار داده اند.

وی گفت : اگر بدنبال سعادت دنیا و آخرت هستید دیدگاه تان را نسبت به دنیا تغییر دهید زیرا که دنیا حیاتی بسیار موقتی و سفری بسیار کوتاه است.

وی افزود: مومنین همیشه سعی کنند با عمل به احکام و سنن پیامبر خود را برای روز حساب و کتاب آماده کنند.

امام جمعه اهل سنت با بیان اینکه خداوند برای نجات بشریت از گمراهی و تباهی کتاب قرآن را نازل نموده، اظهار داشت: برای تاثیرگذاری قرآن باید عمیقا باور داشته باشیم که این کتاب کلام الله است و آن را تکریم کنیم.

آخوند عبدالکریم جاور در انتهای سخنان خود با اشاره به عزیمت حجاج به بیت الله الحرام خطاب به نزدیکان و بستگان حجاج اظهار داشت: از حجاج انتظارات مادی نداشته باشید و تنها خواسته شما این باشد که در آن مکان مقدس در حق شما دعا کنند.

وی با بیان اینکه در بیت الله ۱۳ مکان از جمله عرفات، مزدلفه، صفا، مروه و در حین طواف دعای بندگان نزد خداوند پذیرفته خواهد شد افزود: حجاج حتما در این مکان های مقدس، معنوی و لحظات روحانی برای نزدیکان، اقوام و سربلندی مسلمین دعا کنند.

گزارش از : مصطفی صبوحی

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۳۰

۲۲ تیر ۱۳۹۸

کد خبر :

57336

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک