داران شهرستان ترکمن 300x185 - اعتراض غرفه‌داران شهرستان ترکمن به تعطیلی بازارچه ساحلیترکمن نیوز: تعدادی از مالکان و مستاجران بازارچه ساحلی بندرترکمن در اعتراض به ادامه‌دار شدن تعطیلی محل کار خود، مقابل فرمانداری تجمع و خواستار بازشدن این بازارچه شدند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  به نقل از ایرنا، یکی از غرفه داران بازارچه گفت: پارسال به سبب وقوع سیل و امسال به دلیل شیوع کرونا، فروش نوروزی نداشته و از این بابت بسیار متضرر شدیم.

فرشید ایری اظهار داشت: در ابتدای شیوع کرونا و با پذیرش ضرورت رعایت نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، به مصوبات ستاد ملی مبارزه کرونا تمکین کرده و از بستن مغازه های خود استقبال کردیم.

وی بیان کرد: تقریبا همه کسانی که در بازارچه ساحلی بندرترکمن مشغول به کار هستند شغل و درآمد دیگری ندارند و بسته بودن ۲ ماهه این مغازه ها، همه را در تامین معاش دچار مشکل کرده است.

وی گفت: در روزهای اخیر کسب و کار بسیاری از افراد به حالت عادی برگشته و حتی در برخی استان ها، بازارچه‌های ساحلی کار خود را آغاز کردند اما در گلستان هنوز زمان شروع به کار مجدد بازارچه ساحلی بندرترکمن مشخص نیست.

خانم کریمی یکی از مستاجران این بازارچه نیز گفت: به عنوان سرپرست خانوار، چشم امید من و بچه هایم درآمد کسب شده در این بازارچه است اما در ۲ ماه اخیر فقط از اندک اندوخته خود استفاده کرده و معلوم نیست چه زمانی بتوانم مغازه خود را باز کنم.

وی گفت: با فروش ماههای اول سال این بازارچه به دلیل حضور پرتعداد مسافران می توانیم اجاره کل سال را به دست آورده و فروش ماه های دیگر را صرف امورات زندگی و یا پس انداز کنیم اما با شرایط به وجود آمده و تعطیلی ۲ ماهه نمی دانیم آیا از پس خرج اجاره مغازه و زندگی بر می آییم یا نه ؟

وی ادامه داد: وقتی همه پاساژها باز است و مانعی برای فعالیت آن ها وجود ندارد چرا بازارچه ساحلی بندرترکمن باید بسته باشد؟

معاون فرماندار بندرترکمن در پاسخ به مشکلات مغازه داران بازارچه ساحلی بندرترکمن گفت: استمرار تعطیلی این بازارچه بر اساس طرح فاصله گذاری هوشمند است اما تلاش می کنیم با در نظر گرفتن همه موارد بهداشتی، مشکل این بازاریان را برطرف کنیم.

سید صادق شیرنگی گفت: در جلسه امروز با نمایندگان این بازارچه، پیشنهاداتی ارایه شد که امیدواریم با قبول آن توسط مسوولان استانی، این بازارچه ساحلی هر چه سریع تر باز شود.

بازگشایی با فاصله و یک در میان غرفه ها، زوج و فرد کردن مغازه ها، کاهش ساعت فعالیت بازارچه و کاهش تعداد روزهای فعالیت از جمله پیشنهادات مطرح شده در جلسه نمایندگان غرفه داران بازارچه ساحلی بندرترکمن با فرماندار بود.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱:۰۸

۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۹

کد خبر :

73722

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک