اعتراض به طولانی‌شدن تعطیلی جمعه بازار گنبدکاووسترکمن نیوز:  جمعی از کسبه جمعه بازار گنبدکاووس امروز شنبه با مراجعه به فرمانداری شهرستان اعتراض خود را به طولانی شدن تعطیلی واحدهای این بازار هفتگی اعلام کردند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  نماینده کسبه جمعه بازار گنبدکاووس در این باره به ایرنا گفت: از زمان شیوع کرونا و برای جلوگیری از شیوع بیماری پیشگام تعطیلی بازار شدیم اما با گذشت ۲ ماه هنوز زمان مشخصی برای از سرگیری فعالیت ما اعلام نشده است.

مجید مظاهری افزود: حدود هزار و ۴۰۰ کسبه در جمعه بازار گنبدکاووس فعالیت می‌کنند و اغلب آن‌ها درآمد دیگری ندارند که اکنون علاوه بر دشواری در تامین هزینه روزمره، بسیاری از اقلام و کالاهای آنان در حال فاسد شدن است.

وی گفت: تعداد قابل توجهی از کسبه این بازار برای خرید کالاهای خود به تولید کنندگان و بازاریان طرف حساب خود چک داده‌اند که به دلیل تعطیلی ۲ ماهه بازار و نداشتن پس انداز کافی از پرداخت بدهی خود ناتوانند.

وی ادامه داد: کسبه جمعه بازار گنبدکاووس آمادگی دارند با رعایت اصول بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی و در سایه نظارت مسوولان بهداشتی، فعالیت خود را دوباره شروع کنند.

در همین پیوند معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار ویژه گنبدکاووس به خبرنگار ایرنا گفت: تعطیلی بازارهای روز و هفتگی به دلیل شیوع کرونا و با هدف پیشگیری از شیوع بیماری در تجمعات انسانی و مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا است ولی فعالیت مجدد آنها با مجوز ستاد امکان پذیر است.

فرزانه جعفری افزود: هنوز مصوبه‌ای در این خصوص ابلاغ نشده با این حال درخواست کسبه بازار هفتگی گنبدکاووس توسط فرمانداری ویژه پیگیری می‌شود.

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۹:۴۶

۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۹

کد خبر :

73901

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک