اعتبار معاونت مناطق محروم ریاست جمهوری 2500 میلیارد ریال استاخبار استانی- ترکمن نیوز- معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری گفت: امسال برای این معاونت مبلغ ۲۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، سیدابوالفضل رضوی در حاشیه بازدید از کشتگاه خورشیدی در روستای دوزاولوم بخش مرزی داشلی برون گنبدکاووس در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، افزود: در صورت اختصاص کامل این مبلغ، هزار میلیارد ریال در حوزه اشتغال بویژه پرداخت مابه التفاوت کارمزد ۲۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی پرداخت می شود.
وی گفت: بقیه اعتبارات امسال معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری که ۱۵۰۰میلیارد ریال است صرف کمک به جاده سازی و آبرسانی به روستاهای محروم و کمتر توسعه یافته می شود.
وی تصریح کرد: به عنوان نمونه امسال برای آبرسانی به روستاها ۳۰۰ میلیون دلار پیش بینی شده که با احتساب ۴۰ هزار ریال به ازای هر دلار، مبلغ ریالی این اعتبار به ۱۲ هزار میلیارد ریال بالغ می شود.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری یادآور شد: بسیار از جاده های روستایی کشور با عمر بالای ۳۰ سال نیاز به بهسازی و تعریض دارند و لازم است اعتبارات ویژه ای به این بخش اختصاص یابد.
در این بازدید که فرماندار ویژه گنبدکاووس و مدیر کل امور روستایی استانداری گلستان نیز حضور داشتند، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری از نخستین کشتگاه خورشیدی در منطقه مرزی گنبدکاووس که در امر خشک کردن میوه به صورت ارگانیک فعالیت می کند، بازدید کرد.
مرحله اول این مجموعه که شامل کشتگاه خورشیدی و خشک کردن میوه ها است، ظرفیت تولید سالانه ۱۹۴ تن میوه خشک ارگانیگ را دارد که ۹۰ درصد آن صادر می شود و با هزینه ۶۷ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۱۲۰ نفر، بهار امسال افتتاح شد.
مرحله دوم این مجموعه که تولید برق خورشیدی به مقدار ۲۰۰ کیلووات برق مورد نیاز این مجموعه است در زمینی به مساحت ۴۲ هزار متر مربع با هزینه ۲۵ میلیارد ریال در دست احداث است.

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۹:۲۷

۳۱ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

33517

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک