اجتماعیتورکمن نیوز بعداز سیل ویرانگر ترکمن صحرا قرار بر این بود که فعالین فرهنگی و اجتماعی کوموش دپه با همکاری فرمانداری گمیشان و شهرداری ” چادر ادبی کوموش دپه” را متفاوت تر از قبل برگزار نمایند.

امسال چادر کوموش دپه با محوریت سیل ترکمن صحرا با برگزاری نمایشگاه عکس و تصویر و برپایی المان روش های بکار رفته در سیل کوموش دپه به معرفی حماسه سازان و شهدای خدمت این شهر بپردازد.

اما دست روزگار با ارسال سیلی دیگر مسیر فعالیت مردم ما را جور دیگر رقم زد. این سیل بعداز فراگیری دوباره شهر آق قلا راه خود را به سوی کوموش دپه در پیش گرفته است و تا چند روز آینده ما را درگیر خود خواهد ساخت. هرچند تمهیدات لازم برای جلوگیری از ورود این آب به داخل شهر دیده شده و ما آمادگی کامل برای مقابله با آن را داریم مع الوصف لازم است تا گذر کامل آب از شهر کوموش دپه در کنار مسئولین و مردم شهر حضور داشته باشیم. به همین دلیل با پوزش از مشتاقان همیشگی بزرگمرد تاریخ و فرهنگ ترکمن، مختومقلی فراغی، متاسفانه مجبوریم اعلام نماییم که امسال از حضور در آق توقای و برپایی چادر ادبی کوموش دپه معذور هستیم. امید است سال دیگر در خدمت فرهیختگان و فرهنگدوستان عزیز باشیم .

بدینوسیله پیشاپیش از تمام جمعیت های فرهنگی و هنری شهرهای مختلف ترکمن صحرا که یقینا جای خالی چادر کوموش دپه را پر خواهند کرد، تشکر و قدردانی نماییم.

همانطور که این جمعیت ها همگام با سایر هموطنان در زمان بحرانی درکنار مردم رنج دیده آق قلا و کوموش دپه بوده اند، این بار نیز به عنوان معین چادر کوموش دپه پذیرای مشتاقان پدر ادبیات ترکمن خواهند بود.

با آرزوی توفیق روزافزون برای همه هموطنان و نوعدوستان جهان

جمعیت فرهنگی و هنری کوموش دپه و انجمن ادبی گونای

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۰۹

۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸

کد خبر :

52594

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک