عضو کمیسیون صنایع و معادن:

Nourgholipour 16F 300x251 - اصلاح قوانین و رفع موانع تولید رقابت پذیر از رویکردهای مجلسایران-ترکمن‌نیوز- عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: اصلاح قوانین و رفع موانع تولید رقابت پذیر از رویکردهای مجلس برای عملی شدن حمایت از کالای ایرانی است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، رامین نورقلی پور اظهار کرد: در سال های گذشته قوانین خوبی مانند قانون رفع موانع تولید تصویب شده که بخش‌هایی از آن نیازمند اصلاح بوده و در حال انجام است.
وی اضافه کرد: کمیسیون صنایع و معادن در تلاش است تا مواردی را که در این قوانین قابلیت اجرا ندارد، شناسایی و اصلاح کند.
نماینده شهرستانهای کردکوی، بندرترکمن، بندرگز و گمیشان در مجلس همچنین افزود: نمی توان مردم را مجبور به استفاده از تولیدات داخلی کرد ،بلکه با اقدامات فرهنگی بهره مندی از کالای ایرانی باید به عنوان یک رویکرد ملی و نیاز جامعه نهادینه شود و پیش شرط آن عرضه تولید با کیفیت است.
وی گفت: برای گسترش فرهنگ مصرف کالای داخلی باید علاوه بر رقابتی کردن قیمت‌ها ،کیفیت تولیدات نیز افزایش پیدا کند.
نورقلی پور ادامه داد: رسانه‌ها در زمینه فرهنگ سازی و ایجاد رویکرد ملی برای خرید کالای ایرانی نقش موثری داشته و با معرفی تولیدات داخلی به صورت غیرمحسوس باید مصرف ‌کننده را به استفاده از آن ترغیب کنند.
وی گفت: تبلیغ مستقیم استفاده از کالای ایرانی و اصرار به پذیرش این فرهنگ توسط مردم نمی تواند راهگشا باشد.
نماینده مردم غرب گلستان در مجلس شورای اسلامی افزود: در مجموعه اقتصادی کشور یکی از بزرگ ترین خریداران کالا قوه مجریه و دولت است که اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس در نشست هایی با وزیران از آنان خواسته اند تا خرید کالای ایرانی را بیشترعملیاتی کنند.
وی اظهار امیدواری کرد که با حمایت مجلس شورای اسلامی، همراهی دولت و استقبال مردم از کالای ایرانی شاهد رونق تولید، توسعه اقتصادی و افزایش اشتغال پایدار در جامعه باشیم.

گردآوری: گروه خبری ترکمن‌نیوز

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۴۰

۱۶ فروردین ۱۳۹۷

کد خبر :

15307

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک