اصلاح شدن نقاط حادثه‌خیز جاده‌های استان گلستاناخبارگلستان – ترکمن نیوز – مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گلستان گفت: در گلستان ۴۸ مورد نقطه حادثه‌خیز داریم که تقاطع ها و بریدگی‌ها بخش عمده‌ای از این نقاط را به خود اختصاص می‌د‌هند البته با توجه به اعتبارات موجود ۱۰ نقطه مشخص شده که اصلاح آن در دستور کار قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، مهدی میقانی ظهر امروز در جمع خبرنگاران بابیان اینکه ۵ هزار کیلومتر انواع راه در استان داریم که ۷۰ درصد آن روستایی است، اظهار داشت: براساس آمار در سال گذشته ۱۴۰ میلیون تردد در استان داشته‌ایم اما با این وجود آمار تصادفات کاهش داشته است.مهدی میقانی ظهر امروز در جمع خبرنگاران بابیان اینکه ۵ هزار کیلومتر انواع راه در استان داریم که ۷۰ درصد آن روستایی است، اظهار داشت: براساس آمار در سال گذشته ۱۴۰ میلیون تردد در استان داشته‌ایم اما با این وجود آمار تصادفات کاهش داشته است.
وی افزود: معضل اصلی در حوادث جاده‌ای موتورسواران و عابران پیاده‌اند که در راه‌های برون شهری چیزی در حدود ۶۴ درصد از حوادث را به خود اختصاص داده‌اند و کاهش آن نیازمند یک برنامه‌ریزی اجتماعی است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گلستان تصریح کرد: در استان ۴۸ مورد نقطه حادثه‌خیز داریم که تقاطع‌ها و بریدگی‌ها بخش عمده‌ای از این نقاط را به خود اختصاص می‌د‌هند البته با توجه به اعتبارات موجود ۱۰ نقطه مشخص شده که اصلاح آن در دستور کار قرار دارد.
میقانی ادامه داد: در بحث روشنایی معابر نیز حدود ۱۷۰ کیلومتر از معابر برون‌شهری ما دارای روشنایی است و ۱۵ کیلومتر نیز در دست اجراست.
میقانی بیان داشت: در مکان‎هایی از بزرگ‎راه‌ها که دوربرگردان مناسب نداریم این تصادفات وجود دارد اما بیشتر تصادفات در جاده‎های فرعی ما به شمار می‎رود.
وی با بیان اینکه آموزش‎های مستمر و اعمال قانون باید مورد توجه قرار گیرد، افزود: ۵۰ درصد تصادفات عابران پیاده و موتورسیکلت‎سواران هستند و ما وظیفه داریم برای ارتقاء ایمنی تلاش کنیم و همه ما مسئول هستیم و تصور می‎کنم اگر این موضوع تصادفات به گفتمان جامعه تبدیل نشود با افزایش حجم ترافیک با مشکل برخورد می‎کنیم.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‎ای گلستان ادامه داد: اگر جاده گرگان به گنبدکاووس ریلی شود آسیب‎های زیست محیطی و تصادفات حمل و نقل کاهش پیدا می‎کند و دولت مکلف است موضوعات قانونی را دنبال کند.

لینک عضویت در کانال

https://T.me/ITNAnews

منبع: tasnimnews.com

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۸:۳۷

۰۹ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

30354

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک