اصلاح ساختار یاشولی‌گرایی در گنبدکاووس و حوزهتورکمن نیوز:  توفیق‌های انتخاباتی بشارت و مسرت و تزریق انرژی و امیدواری‌ها را در ما ترکمن‌ها مضاعف ساخته بود و از اینکه در دوره های دوم و چهارم و پنجم و ششم و هفتم و هشتم توانسته بودیم کرسی پارلمان را بدست آوریم به استمرار کار ستادی قانع بودیم.

از متحد و متفق ورود به انتخابات دوره اول شورای شهر و در دسترس گرفتن آن، به اهمیت همصدایی و همنوایی و همرنگی و همدلی پی بردیم.

رقیب، تمهیداتی اندیشید و ساختار تاثیرگذار و تصمیم ساز و متحکم که هم کاتالیزور بود و هم حجت، به کالبد انتخابات گنبدکاووس وارد کرد و نتیجه توفیق کار ساختاری با استفاده از آخرین ظرفیت‌ها در برابر کار ستادی ما در برهه انتخابات بود و دوره‌های دوم و سوم شورای شهر گنبد و دوره نهم مجلس، را واگذار کردیم.

فعالان باید بیدارتر و هوشیارتر، آسیب شناسی می‌کردند و محصول واکاویها، مکانیزم ساختار سازی بود و ایل گویجی سیل گویجی ائتلاف ۱۱ را با حضور ۹۰ درصدی فعالان سیاسی و انتخاباتی و فرهنگی و اجتماعی، به عرصه آورده و بعد از مدتها سرخوردگی، هر ۱۱ کرسی پارلمان شهری با استقبال گسترده مردم، در اختیار ما قرار گرفت.، این ساختار به یاشولی‌گرایی مسمی شد و محصول کار همه قشر موثر جامعه است.

تجارب تلخ و شیرین بسیاری از آن زمان تا امروز در جامعه و بررسی نامه اعمال شورای چهارم و پنجم و دوره دهم مجلس از سرگذشت و همه می‌خواهیم به همان مقطع حساس یکی شدن و با هم بودن برگردیم.

همه اعتراف می‌کنیم این ساختار ‌و محصول و دستاوردهایی که داشته، از هویت و ماهیت واقعی خود خارج شده و نیاز اساسی به تغییر و تحول و بهینه‌سازی و به روز شدن و حذف شر و حفظ خیر و در یک کلام بقول علی بن ابیطالب خلیفه چهارم، یتغلغلون غلغله و یتولولون ولوله .

پس بیاییم سنتی و نوین و منتقد و هر سمپات و اکتیوی هستیم، دور هم باشیم و از گفتگو و تبادل نظر و همفکری و هم اندیشی دور نشویم ‌و دوستانه و با محبت و عواطف و با اولویت بخشیدن به اتحاد و اتفاق و تامین مطالبات قانونی گنبدکاووس و حوزه، به انتظارات و نگرانی‌های مردم، پاسخی مناسب لیاقت و عزت و کرامت آنها در دستور کار داشته باشیم

✍️

محمد چوپانی

 

هدف " ترکمن نیوز " گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست
انتشار دهنده : Medeniyet
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۰۱

۱۶ شهریور ۱۳۹۸

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک