استاندار گلستان 300x150 - اشعار مخدومقلی فراغی باید بین مردم جاری و ساری شودترکمن نیوز: استاندار گلستان گفت: باید اشعار مخدومقلی فراغی بین مردم جاری و ساری شود و می توانیم با این اقدام، اثرگذاری اشعار این شاعر بزرگ ترکمن را در جامعه بیشتر کنیم.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  هادی حق شناس، در آیین بزرگداشت مخدومقلی فراغی که از طریق صدا و سیمای استان گلستان برگزار شد، اظهار کرد: مخدومقلی فراغی در کنار مردم و با مردم زندگی می کرد و عشق به امام رضا(علیه السلام)، پیامبر مکرم اسلام و اهل البیت(علیه السلام) در اشعار ایشان موج می زند.
وی یادآور شد: در دنیا، توسعه به برج سازی نیست و حتی به نظر من توسعه در کالاهای فیزیکی نیست بلکه توجه به انسانیت است که می تواند توسعه را به ارمغان بیاورد.
دکتر حق شناس اظهار کرد: انسان های اهل کتاب و دانش، مثل مخدومقلی فراغی در تاریخ ماندگار می شوند و منشاء الهام دیگر انسان هستند.
وی ابراز داشت: براین اساس است که شاهد هستیم دویست و هشتاد و هفتمین سالگرد بزرگداشت این شاعر بزرگ ترکمن در حال برگزاری است و شعر وی و کرامت های انسانی آن بیشتر خود را نمایان می کند.
استاندار گلستان یادآور شد: غالب بزرگان ما در عصر خود کمتر مورد توجه قرار می گیرند و وقتی از عصر خود فاصله می گیرند بیشتر عظمت و بزرگی آنها مشخص می شود.
دکتر حق شناس، مخدومقلی را فردوسی ترکمن ها دانست و گفت: این شاعر بزرگ در بین مردم ترکمن جایگاه والایی دارد.
استاندار گلستان متذکر شد: با توجه به اینکه امسال مراسم گرامیداشت مخدومقلی فراغی برگزار نشد قول می دهیم پس از سپری شدن ایام کرونا در سال آینده برنامه با شکوهی برای جبران عدم برگزاری این مراسم در نظر گرفته شود.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۸:۰۰

۰۸ خرداد ۱۳۹۹

کد خبر :

76141

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک