دومین همایش علمی مختومقلی فراغی مطرح شد

بهروز قزل در همایش علمی مختوقلی فراغیاخبار فرهنگی – ترکمن نیوز – قائم مقام موسسه اساس جهان اسلام و کارشناس مسائل آسیای مرکزی گفت: راز جاودانگی مختومقلی فراغی شاعر شهیر ایرانی ترکمن، صداقت همراه با معرفت در اشعار این شاعر است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران،   بهروز قزل، عصر سه شنبه در دومین همایش علمی مختومقلی فراغی شاعر شهیر ترکمن که درموسسه آموزش عالی غیردولتی شمس گنبدکاووس برگزار شد، گفت: این ویژگی شعر مختومقلی فراغی را دوست و دشمن تصدیق می کنند.

وی بابیان اینکه مردم از اشعار مختومقلی به دلیل ویژگی صداقت و معرفت آن رضایت دارند، افزود: اشعار این شاعر و عارف ترکمن نه فقط در بین ترکمن ها بلکه مورد توجه بیشتر مردم در همه عصرها است.

قزل اضافه کرد: مختومقلی اشعار صادقانه همراه بامعرفت خود را به گونه ای برای مردم زمان خود سروده است که گویی سراینده آن مردم همه زمان ها هستند و از این جهت امروز نیز اشعار این شاعر مورد توجه همگان است.

 

بهروز قزل در همایش علمی مختوقلی فراغی

 

این فعال فرهنگی و محقق ترکمن گلستانی با بیان اینکه مختومقلی برای مردم شعر سروده است و مردم در اشعار او وجدان خود را می یابند، تصریح کرد: هرکس اشعار مختومقلی را بخواند معرفتی از آن به دست می آورد و معرفتی نیز بر آن می افزاید و این راز جاودانگی مختومقلی فراغی است.

خبرنگار: علی نوری                 انتشار دهنده: یاشار نیازی

لینک عضویت کانال تلگرام

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۹:۱۶

۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۷

کد خبر :

17040

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک