معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری:

اشتغال روستایی از دغدغه های اصلی نظام و دولتاشتغال و تعاون- ترکمن نیوز- معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری با اشاره به طرح های ملی برای ساماندهی وضعیت بیکاری روستانشینان تصریح کرد: اشتغال روستایی یکی از دغدغه های اصلی نظام و دولت بوده و در این جهت برنامه های خاصی در نظر گرفته شده است.

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی ترکمن های ایران، سید ابوالفضل رضوی بعد از ظهر سه شنبه درحاشیه بازدید از برخی روستاهای شهرستان آزادشهر در شرق استان گلستان افزود: با توجه به ظرفیت های موجود در روستاها نظیر گردشگری، مناطق بکر طبیعی و کاشت گیاهان دارویی و با کمک دولت، روستاییان می توانند با سند ملکی روستایی و یا سفته برای استفاده از وام های کم بهره ۶ درصد در زمینه تسهیلات اشتغال اقدام کنند.
وی افزود: این تسهیلات تا سقف ۱۵۰ میلیارد ریال برای روستانشینان قابل پرداخت است و بعضا با توجه به نوع پروژه تا سه سال نیز می تواند از طرح تنفس تسهیلات و بازپرداخت ۶ ساله استفاده نماید.
رضوی خاطرنشان کرد: این تسهیلات در روستاهای مرزی و محروم با سود ۴ درصد محاسبه می شود و این مورد نیز باید عنوان شود که تمام واحدهای اشتغالزا در روستاها به مدت ۵ سال هیچگونه مالیاتی را پرداخت نخواهند کرد.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری با اشاره به بازدید خود از وضعیت آب چهار روستای محروم بخش مرکزی شهرستان آزادشهر، از تکمیل طرح آبرسانی به این روستاها تا پایان سال خبرداد.
وی خاطرنشان کرد: تامین آب مناطق روستایی در اولویت اول پیگیری مسائل این مناطق قرار دارد و تامین آب شرب چهار روستای آقچلی، نظرچاقلی، مزرعه ۱ و مزرعه ۲ به ۱۶ میلیارد ریال بودجه نیاز دارد که با تامین آن، مشکل آب ساکنین این روستاها تا پایان سالجاری مرتفع می شود.
رضوی با اشاره به خرابی برخی جاده های روستایی منطقه بیان کرد: با توجه به مشکلات برخی جاده های روستایی، بودجه مورد نیاز برای بهسازی این جاده ها و رفع مشکلات مردم در این بخش در نظر گرفته می شود.
 معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری در ادامه بازدید خود از مناطق روستایی شهرستان آزادشهر در شرق استان گلستان، در آیین آغاز عملیات اجرایی مدرسه ۳ کلاسه روستای وطن نیز حضور یافت.
این مدرسه با اعتبار ۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال ساخته می شود که ۵۰ درصد آن از سوی خیرین و ۵۰ درصد دیگر آن بوسیله سازمان نوسازی مدارس تامین می شود.
سفر معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری به استان گلستان از شامگاه دیشب آغاز شد و تا فردا ادامه دارد و طبق برنامه اعلام شده قرار است وی از شهرستان های کلاله و مراوه تپه در شرق این استان نیز بازدید کند.

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

منبع: irna.ir

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۰:۱۰

۳۰ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

33439

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک