اسکله جدید در بندرترکمن و بندرگز ساخته می‌شود/ راه‌اندازی سیستم مونیتورینگ سواحل خزر در گلستانگلستان-ترکمن نیوز- مدیر کل مهندسی سواحل و بنادر از ورود اولین اسکله به بندرترکمن خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ حمید خلیلی صبح امروز در دوازدهمین جلسه کمیته ساماندهی مدیریت مناطق ساحلی گلستان در جمع مسئولان استان اظهارداشت: ۲ اسکله جدید در شهرهای بندرگز و بندرترکمن ساخته می شود.

وی افزود: یکی از دو اسکله وارد بندرترکمن شد و به زودی عملیات جابجایی اسکله بندرترکمن آغاز می‌شود.

خلیلی ادامه داد: مجوز شیرین سازی آب دریای خزر داده شده و سالانه شیرین سازی دو میلیارد و ۴۹ میلیون متر مکعب آب در اختیار آب منطقه‌ای استان قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه شدت عقب رفت و کاهش تراز آب دریای خزر نسبت به ۱۰ سال گذشته کاهش پیدا کرده است، گفت: نوسانات آب دریای خزر تابع دوره‌های زمانی ۱۰ تا ۲۰ سال است و باید طرح‌های ساحلی براساس اقلیم خزر تنظیم شود.

2 300x198 - اسکله جدید در بندرترکمن و بندرگز ساخته می‌شود/ راه‌اندازی سیستم مونیتورینگ سواحل خزر در گلستان

خلیلی گفت : سیستم مونیتورینگ سواحل خزر در استان گلستان در حال راه‌اندازی است و ارگان‌های دولتی موظفند برای صدور موافقت اصولی طرح‌های ساحلی با ضوابط طرح جامع ساحلی هماهنگ باشند.

مدیر کل مهندسی سواحل و بنادر همچنین به اقدامات مقابله‌ای با ساخت و سازهای غیرمجاز و جلوگیری از زمین خواری در اراضی ساحلی خبر داد و تصریح کرد که برخورد با متخلفان در سال آینده با جدیت در دستور کار دستگاه قضا قرار دارد.

گزارش از:یاشار نیازی

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۹:۰۱

۲۰ اسفند ۱۳۹۷

کد خبر :

48507

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک