1 188 300x190 - اسناد فداکاری «بردی محمد انایف» به مقامات ترکمن تحویل داده شدترکمن نیوز: اسناد مربوط به عملکرد و فداکاری «بردی محمد انایف» سرباز ارتش سرخ و پدربزرگ «قربان قلی بردی محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان در جنگ جهانی دوم به مقامات ترکمن تحویل داده شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ «الکساندر فومین» معاون وزیر دفاع روسیه با اشاره به برگزار شدن رژه نظامی به مناسب هفتاد و پنجمین سالگرد پیروزی در جنگ جهانی دوم در شهر «عشق آباد» اظهار داشت: فداکاری و شجاعت مردم ترکمن در جنگ جهانی دوم بسیار ارزشمند است.

وی گفت: در سال‌های ۱۹۴۱- ۱۹۴۵ بیش از ۳۰۰ هزار ترکمن در صفوف ارتش سرخ قرار داشتند و همراه با دیگر شهروندان شوروی سابق شجاعت خود را نشان دادند. ۱۰۴ شهروند ترکمنستان نشانه «قهرمان شوروی» را دریافت کردند.

همچنین معاون وزیر دفاع روسیه پرچم یکی از واحدهای نظامی ارتش سرخ را به همتایان ترکمنی خود تحویل داد.

فومین اسناد مربوط به عملکرد «بردی محمد انایف» سرباز ارتش سرخ و پدربزرگ «قربان قلی بردی محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان در جبهه جنگ جهانی دوم را به مقامات ترکمن اهدا کرد.

این نخستین رژه نظامی به مناسبت پیروزی دولت شوروی در جنگ جهانی دوم در ترکمنستان پس از فروپاشی شوروی بود و در آن نمایندگان تمام واحدهای نظامی این کشور حضور داشتند.

شایان ذکر است که به یادآوری نقش شهروندان کشورهای پساشوروی در جنگ جهانی دوم بخش مهمی از سیاست روسیه در منطقه است.

به نظر «مسکو» پیروزی در جنگ جهانی دوم بزرگترین اشتراک تاریخی کشورهای منطقه است.

در پایان فومین متذکر شد که برگزاری جنبش پیروزی را به عنوان حمایت کشورهای منطقه از برنامه‌های تقویت دوستی با روسیه می‌داند.

 

گردآوری:گروه خبری ترکمن نیوز
http://turkmensnews.com
منبع:farsnews

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۳۵

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹

کد خبر :

75017

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک