1 2 2 300x190 - استقبال کم اهالی جرگلان از دریافت تسهیلات مسکن ویژه سیل‌زدگانتورکمن نیوز: بخشدار جرگلان از استقبال کم اهالی جرگلان از تسهیلات بنیاد مسکن ویژه آسیب دیدگان سیل وبارندگی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ پولاد نجاهی اظهار داشت: در زمان بارندگی در رازوجرگلان سه هزار واحد مسکونی و در بخش جرگلان ۱۸۰۰ منزل آسیب دیده بود که همه آنها شامل دریافت تسهیلات بنیاد مسکن شده بودند که تاکنون تنها ۳۰۰ نفر برای دریافت تسهیلات و بازسازی اقدام و شروع به کار کرده اند .

وی ادامه داد: بیشترین استقبال کنندگان در روستاهای مزارلق و کلاته بهار و در شهر یکه سعود بوده است که در حال ساخت ان هستند و در بقیه روستا تک و توک در حال انجام است .

نجاهی علت این مشکل را چند مورد عنوان کرد که شامل : توجیه نشدن مردم و داشتن ذهنیت قبلی از گرفتن وام و حرام بودن آن در بین آنان است که هنوز هم فکر می کنند این تسهیلات مشکل شرعی دارد و برای گرفتن آن احتیاط می کنند .
مشکل دیگر هم برخی منازل تخریب شده و نیاز به بازسازی , در خارج از طرح هادی های روستاها قرار گرفته اند که برای ساخت و ساز بنا به مقررات بنیاد مسکن باید در داخل طرح هادی باشند که در این مورد نیز ما مشکلات زیادی در سطح بخش داریم .

وی همچنین به موردی بعدی برای استقبال نکردن اهالی جرگلان از تسهیلات بنیاد مسکن نیز اشاره کرد و گفت: برخی خانواده ها نیز نگران بعد از گرفتن تسهیلات هستند یعنی نگران پرداخت اقساط ان می باشند که دلیل آن نیز نبود شغل و کار دائمی و مناسب است که باعث می شود افراد نگران پرداخت تسهیلات آن باشند .

بخشدار جرگلان گفت: در صورتی که برخی افراد کنار گیری کنند از دریافت تسهیلات افراد درخواست کننده دیگر که اسیب های کمتری دیده بودند جایگزین می شود .

گفتنی است در بارش های نوروز سال ۹۸ تعداد سه هزار واحد مسکونی و همچنین چندین مورد خسارت در بخش های مختلف از جمله راههای ارتباطی , زیرساخت ها و … در رازوجرگلان و بخصوص جرگلان آسیب دید که جهت بازسازی منازل بنیاد مسکن تسهیلات ۴۰ میلیون تومانی با ۱۵ میلیون تومان بلاعوض و به همراه ۱۶۰ پاکت سیمان برای بازسازی منازل در نظر گرفته است.

خبرنگار: رحیمی

 

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۹:۵۵

۰۵ مهر ۱۳۹۸

کد خبر :

62258

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک