استقبال وزارت راه از هرگونه سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در توسعه زیرساخت‌های بنادراقتصادی-ترکمن نیوز-  وزیر راه و شهرسازی گفت: خطوط ریلی که بندر چابهار را به افغانستان و آسیای میانه متصل می‌کند و خط ریلی که چین را از طریق ایران به اروپا متصل می‌کند، از اصلی‌ترین برنامه‌های ایران در توسعه خطوط ریلی است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران؛ محمد اسلامی در همایش بین المللی توسعه بندر چابهار گفت: ایران در مسیر مبادلات تجاری و اقتصادی شرقی- غربی و شمالی-جنوبی می تواند به عنوان پیوند ترانزیتی مطمئن و مقرون به صرفه مورد توجه و بهره برداری همه کشورهای ذینفع قرار گیرد.

وی افزود: به همین منظور چابهار با موقعیت راهبردی مورد توجه سرمایه گذاری های منطقه ایست و مشارکت شرکت های هندی و حضور سایر کشورها می تواند به توسعه منطقه کمک کند.

محمد اسلامی در همایش بین المللی توسعه بندر چابهار

اسلامی ادامه داد: ظرفیت بندر چابهار در فاز اول طرح توسعه آن ۲,۵ میلیون تن هدف گذاری شده بود که در فاز دوم آن ظرفیت آن به ۸.۵ میلیون تن افزایش یافت .

وی اظهار کرد: بهره برداری موثر و کارا از بندر چابهار می تواند کاهش چشمگیری در زمان و هزینه انتقال اموال تجارتی کشورهای منطقه به وجود آورده و علاوه بر اتصال کشورهای آسیای جنوبی با آسیای مرکزی، کشورهای خلیج فارس و آسیای میانه و حوزه قفقاز را نیز با هم متصل کند.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: وزارت راه و شهرسازی از هرگونه سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در توسعه زیرساخت‌های بنادر، ریل، جاده و فرودگاه استقبال می‌کند.

 

گزارش از:یاشار نیازی

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۴۴

۰۷ اسفند ۱۳۹۷

کد خبر :

46564

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک