استقبال مردم راز و جرگلان از سردار آزمون/ قول های سردار آزمون به مردم جرگلاناخبار راز و جرگلان– ترکمن نیوز- مردم شهرستان مرزی راز و جرگلان از سردار آزمون عضو تیم ملی با آداب و رسوم ویژه ترکمن ها نظیر اسکورت وی با اسب های اصیل ترکمن استقبال گسترده ای کردند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، مردم با لباس های محلی در این آیین حاضر شدند و به رسم مهمان نوازی، نان های روغنی محلی از جمله بشمه، قتلمه و چاپادی تهیه و در میان حاضران توزیع کردند.

سردار آزمون هدف از حضورش در جرگلان را دعوت های مکرر اهالی این منطقه عنوان کرد و گفت: جرگلان جوانان فوتبال دوستی دارد که در زمین های خاکی فوتبال بازی می کنند که این علاقمندی باعث خواهد شد که از بین جوانان جرگلان نیز افراد فوتبالیست تربیت شود.
وی در این دیدار به مردم جرگلان قول داد در تیم ملی بماند و همچنین وی سرپرستی افتخاری مدرسه فوتبال در جرگلان را پذیرفت.

سردار آزمون همچنین قول مشارکت در ساخت یک باب مدرسه ی طبیعت، ورزش و گردشگری و داد ستد روستایی را نیز به مردم داد .

آزمون قول داد: در دیدار بعدی اتراق یک روزه در این محل داشته باشد و زمینه حضور فرهاد قایمی والیبالیست تیم ملی را نیز فراهم خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت تعاونی توسعه صنعت اسب و سوارکاری خراسان شمالی گفت: به منظور قدردانی از بازیکنان و دست اندرکاران تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه از سردار آزمون برای حضور در منطقه جرگلان دعوت به عمل آمد.

عبدالجلیل غیادی اظهار داشت: سردار آزمون، قهرمان ملی برخاسته از گلستان و صحرا است و بنا داریم تا حضور وی، گامی مهم برای انجام اقدامات ورزشی بویژه ایجاد مدارس فوتبال در این منطقه باشد.

غیادی گفت: هزاران نفر از مشتاقان و هواداران سردار آزمون در میدان اسبدوانی جرگلان، حضور یافتند و در استقبال از او سنگ تمام گذاشته اند.

0IMG 20180903 180504 1 300x246 - استقبال مردم راز و جرگلان از سردار آزمون/ قول های سردار آزمون به مردم جرگلان

به مناسبت حضور فوتبالیست بنام، سردار آزمون در جرگلان، مهمان نوازی و آیین مردم این منطقه به نمایش گذاشته شده است.

یک سر اسب اصیل ترکمن از بهترین تولیدات منطقه، امروز به اسطوره ملی ترکمن های ایران هدیه شد.

مدیرعامل شرکت تعاونی توسعه صنعت اسب و سوارکاری خراسان شمالی گفت: این اسب اصیل ترکمن به نام “سردار آزمون” در میان مردم و هواداران به این فوتبالیست اهدا شد.

غیادی اظهار داشت: این نریان اصیل ترکمن با مشاوره های فراوان با پیشکسوتان و اساتید تولید اصلاحی و سوارکاری، برای اهدا به اسطوره قرن فوتبال ایران، سردار آزمون انتخاب شده است.

وی افزود: این اسب از طرف پدری به الارمن – دلدل۲ – دلدل-تریاقوش و از طرف مادری به طلاقوش و تیره گتمن های اصیل ایران و ترکمنستان (بالکان) می رسد.

 

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۱:۵۰

۱۲ شهریور ۱۳۹۷

کد خبر :

34673

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک