استقبال از قهرمانان گلستانی مسابقات پارآسیایی جاکارتاگلستان-ترکمن نیوز-  با حضور مدیرکل ورزش و جوانان استان، جمعی از مسئولین، ورزش دوستان و خانواده ورزشکاران، مراسم استقبال از قهرمانان گلستانی مسابقات پارآسیایی جاکارتا در فرودگاه گرگان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  در مسابقات پارآسیایی ۱۰۱۸ جاکارتا ۴ ورزشکار از استان گلستان در رشته های تیمی و انفرادی حضور داشتند که همه آنها موفق به کسب مدال شدند.

“عبدالجلیل قرنجیک” در بسکتبال با ویلچر مدال طلا، “محمد نعمتی” در والیبال نشسته مدال طلا، “زهرا دانائی طوس” در والیبال نشسته بانوان مدال نقره و “نورمحمد آرخی” در رشته پرتاب وزنه مدال نقره را کسب کردند.

زهرا دانائی طوس در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه چین قوی تر از ما در مسابقات حاضر شده بود، گفت: امیدواریم در سالهای آینده مدال طلا را بدست بیاوریم.

وی افزود: بدلیل اینکه این رقابت ها سهمیه بازی های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو نیز بود، همه تیم ها با قدرت حضور پیدا کرده بودند. چین که قهرمان چندین دوره پارالمپیک است توانست سهمیه المپیک را بدست آورد. امیدواریم در مسابقات قهرمانی آسیا در خردادماه سال آینده بتوانیم سهمیه پارالمپیک را بدست آوریم.

محمد نعمتی نیز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این نخستین مسابقه بین المللی بود که حضور داشتم. خوشبختانه توانستیم مدال طلا را به دست بیاوریم.

این ملی پوش والیبال نشسته کشورمان با بیان اینکه برای شرکت در این مسابقات ۷ ماه در اردو بودیم، گفت: تیم های خوبی در مسابقات حضور داشتند ولی تیم ایران با آمادگی کامل توانست به راحتی قهرمانی را بدست بیاورد.

نعمتی خاطرنشان کرد: استان گلستان ظرفیت های خوبی در رشته های ورزشی مختلف دارد که انتظار داریم به این ظرفیت ها خصوصا در بخش معلولین توجه بیشتری شود.

عبدالجلیل قرنجیک هم در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه مسابقات بسکتبال بسیار فشرده بود، گفت: زیرگروه های ساده تری داشتیم و هر چه بالاتر آمدیم کارمان سخت تر می شد. در بازی فینال نیز به سختی توانستیم ژاپن را شکست دهیم.

این ملی پوش بسکتبال با ویلچر کشورمان بیان کرد: پیش از بازی با ژاپن فکر می کردیم به راحتی اول می شویم به همین خاطر در کوارتر اول و دوم، ژاپن را دست کم گرفته بودیم اما در کوارترهای بعدی به خودمان آمدیم و توانستیم بازی را پیروز شویم.

 

گردآوری:گروه خبری ترکمن نیوز

http://turkmensnews.com

منبع:isna

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۹:۳۵

۲۳ مهر ۱۳۹۷

کد خبر :

37794

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک