استاندار گلستان در دیدار با رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور:

استفاده صحیح و هدفمند از جنگل ها و منابع طبیعی زمینه ساز رونق گردشگری گلستان استاخبار استانی- ترکمن نیوز- استاندار گلستان با اشاره به ظرفیت های گردشگری این استان گفت: استفاده صحیح و هدفمند از جنگل ها و منابع طبیعی به خصوص جزیره آشوراده، بخشی از این پتانسیل است که امیدواریم رفع موانع قانونی و اخذ مجوزهای لازم، راهگشای بهره مندی از این امکانات برای ایجاد شغل و درآمدزایی برای گلستان باشد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی تکمن های ایران، به نقل از روابط عمومی استانداری گلستان، سیدمناف هاشمی صبح امروز یکشنبه ۲۱ مرداد در دیدار با آقایی، معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور اظهار کرد: توجه به گردشگری و توسعه این بخش می تواند زمینه ترقی و توسعه اقتصادی استان را فراهم کند.

وی افزود: احداث تله کابین در علی آباد و گرگان و اجرای طرح های گردشگری در آشوراده، بخشی از نیاز جدی توسعه صنعت گردشگری گلستان است.

استاندار گلستان بیان کرد: اولویت و نگاه مسئولان استان به آشوراده، نگاه تخریبی و بهره برداری بی رویه نیست بلکه هدف اصلی، نجات این جزیره از متروکه بودن و استفاده از ظرفیت های آن برای جذب گردشگر است.

هاشمی به هجوم برخی سودجویان به جنگل ها و برداشت بی رویه قارچ های خوراکی سیاه و سفید اشاره کرد و گفت: قیمت ۵ میلیون ریالی هر کیلو از این قارچ در داخل و هزار دلاری در خارج کشور، سودجویان را روانه جنگل های گلستان کرده است.

استاندار گلستان همچنین به حریق های پی در پی در جنگلهای استان اشاره و تأکید کرد: تجهیز جنگل های گلستان به امکانات اطفای حریق هوایی و بالگرد با هدف کاهش خسارت های ناشی از آتش سوزی های گسترده فصول گرم سال ضروری است .

هاشمی بیان کرد: گلستان در مقایسه با دو استان شمالی و ساحلی دیگر، خشک تر و کم بارش تر است که همین مورد، احتمال افزایش آتش سوزی در جنگل های این استان را افزایش می دهد.

هاشمی ادامه داد: زمینه بروز آتش سوزی های بزرگ در جنگل های هیرکانی گلستان وجود دارد که استقرار بالگرد برای استفاده در مواقع اضطراری می تواند از بروز یک واقعه تلخ و نابودی وسیع جنگل ها جلوگیری کند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور نیز در این جلسه اظهار کرد: علت ۹۵ درصد آتش سوزی جنگل های کشور، بی احتیاطی، کم توجهی و رفتار تعمدی برخی سوء استفاده کنندگان برای بهره برداری بی رویه و غیرقانونی از زمین های جنگلی است.

خلیل آقایی، به حمایت های سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری از طرح های گردشگری اشاره کرد و گفت: با حضور مردم در جنگل ها و عرصه های منابع طبیعی موافقیم اما شرط اصلی برای اجرای هر طرح گردشگری جنگلی، رعایت اصول حفظ عرصه ها و جلوگیری از تخریب آنها است .

وی افزود: اگر سرمایه گذار متقاضی اجرای طرح در جنگلها، علاوه بر بهره برداری، احیا و نگهداری جنگل را هم متعهد شود، هیچ مشکلی با اجرای طرح ها نداریم.

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۵۳

۲۱ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

32209

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک