استفاده از ظرفیت علما و ریش سفیدان برای حل و فصل دعاوی خانوادگی در گلستانگلستان-ترکمن نیوز-  دادگستری گلستان از ظرفیت علما و روحانیون شیعه و سنی برای سازش در دعاوی خانوادگی استفاده می کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دادگستری کل گلستان، رئیس کل دادگستری گلستان گفت: دادگستری آماده استفاده از ظرفیت علما و ریش سفیدان برای پادرمیانی در پرونده هایی مانند دعاوی خانوادگی و ارث که جنبه عمومی ندارد، است.
هادی هاشمیان افزود: سازش در چنین پرونده هایی که طرف های درگیر خویشاوند هستند از افزایش تنش ها و تشکیل پرونده های جدید پیشگیری می کند.
وی افزود: تجربه استقرار شعب سازشی در دادگستری ها و دادسراهای استان نشان داد حدود نیمی از پرونده ها در این شعب با سازش مختومه می شود.
رییس دادگستری کل گلستان گفت: از روسای دادگستری های استان خواسته ایم از ظرفیت علما برای فرهنگ سازی و کاهش آسیب ها استفاده کنند.
هاشمیان افزود: ما به دنبال این هستیم که جرایم پیش از قضایی شدن جلوی آن گرفته شود.
سرپرست معاونت فرهنگی دادگستری گلستان هم از امضای تفاهم نامه ای با امضای هاشمیان رئیس کل دادگستری گلستان و آخوند میرزاعلی امام جمعه آق قلا و مشاور استاندار گلستان در امور اهل سنت خبر داد و گفت : بر اساس این تفاهم نامه با کمک مشاور استاندار از ظرفیت علما و ریش سفیدان اهل سنت استان برای سازش در دعاوی خانوادگی ، کاهش طلاق ، افزایش مهارت های زندگی و کاهش جرم استفاده می شود .
حجت الاسلام مهدی قاسمی وناجمی افزود : این تفاهم نامه در ادامه برنامه های معاونت فرهنگی دادگستری استان در راستای پیشگیری از وقوع جرم و کاستن اسیب های ااجتماعی امضا شده است .

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۰۱

۱۸ آذر ۱۳۹۷

کد خبر :

41604

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک