استعفای اعتراض آمیز «ربانی» وزیر امورخارجه افغانستان تورکمن نیوز:   وزیر امور خارجه افغانستان در اعتراض به ساختار موازی و برخوردهای سلیقه‌ای در دولت این کشور استعفا کرد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛   «صلاح الدین ربانی» وزیر امورخارجه افغانستان در نامه‌ای خطاب به اشرف غنی استعفای خود را اعلام کرد.

وی در فیسبوکش نوشسته است که در سالهای گذشته توفیق خدمت به مردم افغانستان را داشته است اما در این مدت فضای کاری حکومت وحدت ملی مطلوب نبوده است.

ربانی خطاب به اشرف غنی نوشته است که در این مدت شاهد شکل گیری ساختار موازی، برخوردهای شخصی و سلیقه‌ای بوده است.

وی تاکید کرد که در مدت کاری‌اش با شعار اصلاحات، برخوردهای غرض آلودی صورت گرفته و سبب ترویج و نهادینه شدن تبعیض و تعصب شده است.

در این نامه آمده است که تمام این وضعیت را به خاطر تعهد به مردم افغانستان و در راستای تامین و پاسداری از منافع ملی تحمل کرده است.

ربانی با اشاره به تیم «دولت ساز» اشرف غنی نوشته است که در وضعیت شکننده کنونی بیش از گذشته به ایجاد فضای همدلی و همبستگی نیاز است، تخریب نهادهای دولتی به شیوه‌های گوناگون از سوی آنهایی که خودشان ادعای دولت‌سازی دارند، غیرقابل اغماض و غیرقابل تحمل است.

وزیرخارجه افغانستان تاکید کرد که ادامه کار را به صلاح نمی‌داند و از سمت خود استعفا می‌کند.

این استعفا در حالی صورت گرفته است که به تازگی نیز«حمدالله محب» مشاور امنیت ملی افغانستان به نمایندگی از این کشور در اجلاس وزرای خارجه جنبش عدم تعهد حضور یافته است.

در حالی که به گفته کاربران افغان در فضای مجازی باید ربانی وزیرخارجه افغانستان حضور می‌یافت.

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۱۶

۰۱ آبان ۱۳۹۸

کد خبر :

64038

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک