سیاسی و تقسیماتی تورکمنصحرا و استان گلستان 300x225 - استان گلستان را فدای اشتباهات خود نکنیدیادداشت- تورکمن‌نیوز:  آنان که تاکنون با اشتباهات خود در انتخابات و در کنش‌ها و واکنش‌های سیاسی، شرایط وخیم امروز را برای مردم رقم زده اند و افراد نالایق را بر برخی مسندهای مجریه و مقننه نشانده اند حالا هم به جای شایسته سالاری، به دنبال قوم و قبیله گرایی هستند و می‌خواهند با بهانه انتصاب استاندار بومی، دوستان و نزدیکان خود را بر مسند بنشانند.

اولا” برای مردم، جناح‌های سیاسی رنگ باخته‌اند و دیگر اصلاح طلبی و اصولگرایی هیچ جایگاهی در افکار عمومی ندارد.

ثانیا” شعار دولت هم اعتدالگرایی بوده است و انتظار میرود استانداری که وابسته به هیچ جناحی نبوده و گزینه اصلاح طلبان و اصولگرایان نباشد و صرفا” بر اساس ملاک های شایسته سالاری انتخاب شود و نه جناح و قوم و قبیله‌ای.

به تازگی برخی دوستان اصلاح‌طلب، بی‌کفایتی مناف هاشمی را بهانه کرده و آیت الله نور مفیدی را مقصر انتخاب وی قلمداد میکنند.
همانطور که رهبری را مقصر بی کفایتی برخی مسئولین میدانند. حال آنکه انتخاب غلط همین جناح ها و قلم به دستان و صاحبان رسانه های مجانی باعث به کرسی نشستن نالایقان بوده است.

اما توجه به دو نکته را ضروری می‌دانم:
اول اینکه مجمع نمایندگان استان نباید دخالتی در تعیین استاندار داشته باشند زیرا انتخابات مجلس در پیش رو است و استاندار نباید منتخب و وامدار نمایندگان باشد.

دوم اینکه نماینده محترم ولی فقیه در استان هم همانگونه که رهبری در انتخاب و عزل و نصب های مسئولین اجرایی دخالتی نمیکنند مصلحت نیست که در انتخاب استاندار نیز ورود کنند زیرا اگر فرد نالایقی انتخاب شود آنگاه ایشان را مقصر میدانند مثل همین بساطی که برخی فرصت طلبان در باره مناف هاشمی پهن کردند و آیت الله نور مفیدی را مقصر انتخاب وی قلمداد میکنند.

در مجموع وزارت کشور و دولت باید بر اساس اصل استقلال قوا ، بدون دخالت سایر افراد و جناح ها ، و به دور از فشارها و جوسازیهای رسانه های رایگان و قارچی فضای مجازی ، و صرفا” بر اساس ملاک های شایسته سالاری ، استانداری مقتدر ، کاردان و کاربلد، دلسوز و متعهد ، انقلابی و جهادی، و غیر وابسته به افراد و جناح های سیاسی انتخاب و انتصاب نماید.
توصیه آخر: مطمئنا بازی های سیاسی و تحت فشار گذاشتن برخی افراد بر دولت و نماینده محترم ولی فقیه در استان به جایی نخواهد رسید و استان گلستان شاهد استانداری شایسته و لایق خواهد بود.

ارسالی:

جمعی از دلسوزان استان گلستان و تورکمنصحرا

هدف " ترکمن نیوز " گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست
انتشار دهنده : Medeniyet
تاریخ و زمان خبر

۲۲:۳۱

۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۸

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک