استان گلستان 300x193 - استان گلستان دمای بالای 45 درجه را تجربه می‌کنندهواشناسی – ترکمن نیوز- معاون پیش‌بینی و توسعه هواشناسی گلستان گفت: روند افزایشی دما تا دوشنبه در سطح استان ادامه دارد و بخش‌هایی از استان دمای بالای ۴۵ درجه را تجربه می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، «محمدرضا رحمان‌نیا» اظهار کرد: با توجه به استقرار الگوی تابستانه در سطح استان در روز گذشته در گرمترین ساعات بیشینه دما در سواحل استان بین ۳۲ تا ۳۶ درجه و در مناطق دیگر استان بین ۴۱ تا ۴۴ درجه بود.

وی افزود: در این روز گنبدکاووس، اینچه‌برون و کلاله با بیشنیه دمای ۴۴ درجه گرمترین شهرهای استان بودند. بیشینه دما در گرگان مرکز استان نیز ۴۱ درجه به ثبت رسید.

رحمان‌نیا تصریح کرد: بر اساس الگوهای پیش‌یابی انتظار داریم با تقویت این وضعیت از امروز تا روز دوشنبه روند افزایش دما را در بخش‌های مختلف استان داشته باشیم به طوری‌که در گرم‌ترین ساعت در مناطق شمال، شمال گنبد و برخی شهرهای شرقی استان دماهای بیش از ۴۵ درجه را تجربه کنند.

معاون پیش‌بینی و توسعه هواشناسی گلستان با بیان این‌که از روز سه‌شنبه به‌تدریج وضعیت به حالت عادی خودش باز می‌گردد، خاطرنشان کرد: تا پایان هفته بارشی را در استان نخواهیم داشت.

لینک عضویت کانال تلگرام

https://t.me/ITNAnews

منبع : isna.ir/golestan

انتشار دهنده : Yaprak
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۳۵

۰۹ تیر ۱۳۹۷

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک