معاون علمی و فناوری رییس جمهور:

Ostandari 20S 300x200 - استان گلستان در تولید برخی داروها از جمله استان‌های پیشرو کشور استگلستان– ترکمن نیوز- معاون علمی و فناوری رییس جمهور با تاکید اینکه امسال استارپ های خوبی در حوزه پزشکی خواهیم داشت،اظهار کرد: استان گلستان در تولید برخی داروها از جمله استان‌های پیشرو کشور است.


به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، به نقل از استانداری گلستان، دکتر سورنا ستاری در نشست مدیران، رؤسا، فعالان دانش بنیان، فناوران و نخبگان استان که با حضور استاندار گلستان برگزار شد، تصریح کرد: استان گلستان در حوزه دانش‎بنیان با وضعیت مطلوب فاصله دارد ولی شرکت‌های خوبی در این استان فعال هستند.
وی با اشاره به اینکه شرکت های خوبی در این استان وجود دارد، افزود: باید فرهنگ سازی جدیدی در استان برای توسعه این حوزه صورت گیرد و محیط کسب و کار تنها بوسیله دولت ایجاد نمی شود بلکه نیاز به فرهنگ مردم استان و کار و تلاش دارد.
معاون علمی و فناوری رییس جمهور گفت: ۳ هزار و ۷۰۰ شرکت دانش‎بنیان در داخل کشور وجود دارد و بیش از ۱۳۰ برنامه حمایتی از شرکت‌‌های دانش‎بنیان صورت می‎گیرد.
دکتر ستاری با بیان اینکه پایین کشیدن کرکره شرکتهای دانش‎بنیان خیانت است، خاطر نشان کرد: ناامید کردن جوانان در شرکت‌های دانش‎بنیان اشتباهی بزرگ است.
وی با بیان اینکه ۱۳۰ هزار میلیارد تومان در سال گذشته تراکنش مالی در بانک مرکزی ثبت شده، یادآور شد: روزانه میلیاردها تومان تراکنش بانکی اتفاق می‌افتد و هر روز دو تا سه هزار نفری که برای این سیستم تلاش کردند با سیستم‌های سنتی بانکی درگیر بودند.
رییس بنیاد ملی نخبگان کشور اظهار کرد: وضعیت کشور باید به ‎گونه‎ای شود تا به سمت سرمایه‌گذاری بر استارتاپ‌ها حرکت کند و این سرمایه‌گذاری باید از سوی مردم و نخبگان صورت پذیرید نه دولت.
معاون علمی و فناوری رییس جمهور با اشاره به اینکه دانش و تکنولوژی خریدنی نیست و باید ۲۰ تا ۳۰ سال تلاش کنیم تا بتوانیم به یک دانش برسیم، یاد آور شد:آن چیزی که در مسائل دانش بنیان اهمیت دارد محیط است و باید شرایطی فراهم شود که مسائل دانش بنیان و شرایط کسب و کار آن حمایت شود.
دکتر ستاری ماهیت صنعت و دانشگاه متفاوت دانست و افزود: همواره مشکل ما در جدایی علم از صنعت است و وقتی در مورد صنایع دانش‎بنیان صحبت می‌کنیم کل دانش باید در قالب یک سیستم در نظر گرفته شود.
وی با بیان اینکه به‎عنوان دولت نباید وارد کسب و کار شویم، تاکید کرد: در گذشته شرکت‌ها از دولت تسهیلات می‌خواستند ولی امروز به دنبال سرمایه‌گذار هستند و این مشخصه شرکت‌های دانش بنیان است و باید افراد به این نتیجه برسند که اقتصاد با پول درست نمی‌شود.
معاون علمی و فناوری رییس جمهور با اشاره به اینکه باید از توان شرکت‌های بزرگ برای سرمایه‌گذاری بر شرکت‌های کوچک دانش‎بنیان استفاده کنیم، ابراز کرد: یک بخش از مشکلات دعوا بر سیستم سنتی با سیستم‌های فعلی است.
دکتر ستاری گفت: تسهیلات بی‌نظیری برای سربازی افراد نخبگان شرکت‌های دانش بنیان داشتیم و حتی امریه در این شرکت‌ها نیز مطرح شده است.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور افزود: پارک علم و فناوری یک محیط فیزیکی نیست و تمامی شهر گرگان باید پارک شود و هر کسی که ایده‌ای دارد باید از نقطه‌ای آغاز کند و اگر فضای حمایتی فراهم شود به سرعت توسعه در این شرکت‌ها اتفاق می‌افتد.
رییس بنیاد ملی نخبگان کشور در پایان یادآور شد: باید کارخانجات، خود برای صنعت سرمایه‌گذاری کنند که متأسفانه سیستم ما، همواره سنتی بوده و تصور می‌کنند کارخانجات برای رسیدن به تکنولوژی باید از خارج از کشور خط تولید را وارد کنند.

 

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۸:۵۴

۲۰ شهریور ۱۳۹۷

کد خبر :

35251

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک