hashemi tukmensnew 1m 300x198 - استاندارگلستان از شفاف سازی نام گیرندگان وام دفاع کردگلستان-ترکمن نیوز-  استاندار گلستان از انتشار فهرست نام گیرندگان وام رونق تولید در استان دفاع کرد و گفت: این شفاف سازی ها علاوه بر جلب بیشتر اعتماد مردم، انحراف احتمالی در روند دریافت و نحوه مصرف این تسهیلات را نیز آشکار خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  سیدمناف هاشمی روز دوشنبه در کارگروه تنظیم بازار اظهار داشت: انتشار این فهرست در روزهای اخیر بازخوردهای فراوانی در فضای مجازی و حقیقی داشته که بیشتر حاکی از رضایت عمومی از این شفاف سازی بود.
وی بیان کرد: منکر تخلف در مسیر واگذاری این تسهیلات نمی شویم ،اما باید تلاش کنیم با برنامه ریزی بهتر و کار بیشتر از تخلفات کاسته و فضا برای رونق بخش اشتغال و تولید استان مهیا شود.
استاندار گلستان افزود: نمی توان با ملاحظه کاری به هدف های بلند و بزرگ در مسیر توسعه پایدار استان رسید و لازم است مردم از تخلفات و کاستی ها تا حد امکان مطلع شوند.
هاشمی ادامه داد: نگفتن واقعیت به مردم و شفاف نبودن اقدامات و فعالیت ها تبعات و آسیب های بیشتری دارد.
وی گفت: واگذاری تسهیلات به متقاضیان باید در نهایت به افزایش ایجاد فرصت های شغلی منجر شود و نگرانی های ناشی از بیکاری در استان را کاهش دهد.
به گزارش ایرنا اوایل هفته جاری از سوی سازمان صنعت معدن و تجارت گلستان فهرست واحدهای دریافت کننده تسهیلات رونق تولید استان در سال ۹۵اعلام شد.
استاندار گلستان از غیبت برخی فرمانداران و اعضای این کارگروه در نشست ها نیز گلایه کرد و گفت: شرایط ویژه بازار در ماه های اخیر به تلاش مضاعف فرمانداران احتیاج دارد، اما متاسفانه برخی از آنها بدون اعلام قبلی در نشست نیز حاضر نشده اند.
وی در ادامه به مشکلات کامیونداران در کشور اشاره کرد و گفت: اگر چه گلستان آسیب کمی از این نارضایتی ها دید ،اما هنوز این بخش با مشکلات و نارسایی های زیادی مواجه است.
هاشمی اظهارداشت: یکی از مشکلات این بخش نقش تعیین کننده رانندگان در تعیین قیمت بار است که در مواقع اضطراری آسیب جدی به صاحبان کالا و در نتیجه بازار وارد می کند که باید برای آن از سوی مسوولان چاره اندیشی شود.
به گفته وی، در استانی همچون گلستان آسیب جدی این بی ثباتی در تعیین قیمت فقط بر دوش کشاورز است.
وی همچنین به کاهش سطح زیر کشت گندم در استان اشاره کرد و افزود: با انجام کار تحقیقاتی و کارشناسانه علت این کاهش بررسی و راهکارهای دقیق برای رفع این مشکل و افزایش سطح زیرکشت این محصول استراتژیک استان گرفته شود.
استاندار گلستان اظهارداشت: یکی از راهکارهای ایجاد انگیزه در کشاورزان برای توسعه کشت گندم افزایش قیمت خرید تضمینی این محصول است که امیدواریم با تلاش مدیران استانی و کشوری این اقدام اجرایی شود.
گلستان دومین استان تولید کننده گندم در کشور بعد از خوزستان است، سطح زیر کشت امسال این محصول در استان حدود ۱۱هزار هکتار کمتر از سال گذشته و به میزان ۳۷۱ هزار هکتار بود.

 

گردآوری:گروه خبری ترکمن نیوز

http://turkmensnews.com

منبع:irna

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۹:۲۱

۰۱ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

28961

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک