فرماندار ترکمن,جلسه شورای کشاورزی شهرستانبندر ترکمن-ترکمن نیوز-  فرماندار شهرستان ترکمن در جلسه شورای کشاورزی شهرستان با محوریت برنامه ریزی برای فصل کشت گفت: اساس کشاورزی ما در ارتباط با خاک است.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  به نقل فرمانداری شهرستان ترکمن؛ الیاس هیوه چی در این جلسه که پیش از ظهر امروز شنبه ۱۹ آبان در محل فرمانداری برگزار شد، با اشاره به موضوع آب و خاک به عنوان بخش زیرساختی در شهرستان اظهار داشت: به دلیل فرسایشی که در خاک شهرستان در حال وقوع است بایستی توسط جهاد کشاورزی و بطور کارشناسی پیگیری شود و در این خصوص آموزش های لازم به کشاورزان ارائه شود.
وی با بیان اینکه انسان ها از طریق انجام آزمایش های مختلف به نیازها و کمبود های خود پی می برند و به رفع آنها می پردازند افزود: از طریق آزمایش های خاک شناسی بایستی نیازهای زمین های کشاورزی شناسایی و با استفاده از کودهای مختلف برطرف شود چرا که اگر خاک را نتوانیم حفظ کنیم تناژ و کیفیت محصولات کشاورزی پایین می آید و اقتصاد خانواده کشاورزان ضعیف می شود.
فرماندار تاکید کرد: حوزه جهاد کشاورزی در شهرستان از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که منطقه منطقه کشاورزی و بخش اعظمی از اقتصاد شهرستان را به خود اختصاص داده است.
وی همچنین در حوزه مدیریت سوخت، بر هماهنگی بین شرکت پخش فرآورده های نفتی و جهاد کشاورزی تاکید کرد تا رضایتمندی کشاورزان حاصل شود.
فرماندار با تاکید بر اهمیت آموزش اظهار داشت: مسائلی همچون رعایت حداقل استانداردها در ماشین آلات کشاورزی از جمله نصب شبرنگ، نحوه و زمان استفاده از کود و سم و همچنین قانون قاچاق کالا و ارز در خصوص سوخت قاچاق بایستی به کشاورزان آموزش داده شود تا با کمترین مشکلی، در زمان برداشت تناژ مطلوبی حاصل شود.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۰:۴۹

۱۹ آبان ۱۳۹۷

کد خبر :

39844

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک