از 20 دستگاه اتوبوس مدرن شهری در گرگان رونمایی شداخبار گرگان– ترکمن نیوز-  مراسم رونمایی از ۲۰ دستگاه اتوبوس مدرن شهری با تكنولوژی يورو ۴ با حضور استاندار گلستان و اقشار مختلف مردم گرگان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی ترکمن های ایران، شهردار گرگان در این مراسم اظهار کرد: امروز در شهر گرگان به عنوان یک شهر بزرگ، توسعه حمل و نقل عمومی در اولویت است. امروز ۲۰ دستگاه اتوبوس با اعتبار بالغ بر ۱۳ میلیارد تومان بعد از هشت سال انتظار به ناوگان حمل و نقل شهری گرگان افزوده شد.

عبدالرضا دادبود تصریح کرد: مطالعات اجرای BRT اتوبوس های سريع السير در گرگان برای سهولت در عبور و مرور شهروندان آغاز شده است.

وی با اشاره به اینکه به دنبال این هستیم که روند نوسازی اتوبوس های حمل و نقل شهری را ادامه دهیم، افزود: سالانه باید ۱۵ دستگاه اتوبوس را وارد چرخه حمل و نقل شهری و ۸ دستگاه را خارج می کردیم. اما طی چند سال گذشته این کار صورت نگرفت. به همین دلیل ما با حجم بیشتری از خرید کار را آغاز کردیم.

شهردار گرگان خاطرنشان کرد: در حال حاضر با ورود این اتوبوس ها، تعداد اتوبوس های شهری گرگان به ۱۰۰ دستگاه رسید که ۱۵ دستگاه بدلیل فرسوده بودن باید از رده خارج شوند.

دادبود ادامه داد: با افزودن این ۲۰دستگاه اتوبوس، متوسط عمر ناوگان حمل و نقل عمومی گرگان به ۸ سال کاهش یافت.

وی در پایان خاطرنشان کرد: از هفته آینده عملیات اجرایی در بافت تاریخی گرگان را آغاز خواهیم کرد.

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

منبع: isna.ir

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۱۹

۱۴ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

30978

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک