و معضلات موجود آزمایشی الهی برای مسئولین و مردم است 3 2 300x201 - از دیدگاه اهل سنت و جماعت تنها پیامبر(ص) دچار معصیت نشدهاخبار گنبدکاووس– ترکمن نیوز- امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس در سخنان پیش خطبه نماز جمعه ۵ بهمن ماه ۹۷ با بیان اینکه درهای توبه و بخشایش خداوند همیشه باز است گفت: همه ما انسان ها احتمال عمل به گناه را داریم و آلوده به گناهیم و از دیدگاه اهل سنت و جماعت تنها حضرت محمد (ص) در طول عمر شریف خود هیچگاه دچار معصیت نشده و به گناهی آلوده نشده است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، حاج آخوند عبدالباسط نوری زاد اظهار کرد: مومنین نباید از عطوفت الهی و شفاعت رسول الله (ص) غافل باشند، به هر میزان که گناهکار باشند توبه کنند و از خداوند بخواهند آنان را ببخشد، زیرا در توبه خالق غفور و یکتا همیشه بر روی استغفار کنندگان باز بوده و توبه بندگانش را می پذیرد.

وی ضمن بیان برخی شاخصه های سیره پیامبر(ص) به مومنین توصیه کرد؛ سعی کنید شناخت و آگاهی خود را نسبت به قرآن، دین و پیامبر(ص) بیشتر کرده، اصول دین و احکام شرعی را رعایت و سیره رسول ا…(ص) را الگوی زندگی خود قرار دهند تا در دنیا و آخرت سعادتمند شوند.

خطیب جمعه اهل سنت گنبدکاووس با بیان اینکه دین اسلام بزرگترین هدیه و نعمت خداوند به بشریت است اظهارداشت: کفار از ابتدای ظهور اسلام سعی داشتند از ترویج و توسعه دین اسلام و آشنایی مردم با قرآن و پیامبر(ص) جلوگیری و این نور الهی را خاموش کنند.

حاج آخوند عبدالباسط نوری زاده افزود: علیرغم توطئه ها بی شمار کفار و اذیت آزار شدید مسلمانان توسط دشمنان، اراده و حکمت خداوند خلاف نیت آنان بود و اکنون با گذشت بیش از ۱۴ قرن صدای اذان اسلامی در چهار گوشه جهان شنیده می شود و بر نفوذ اسلام در بین مردم جهان افزوده می شود.

وی با بیان اینکه شریعت اسلام تا قیامت باقی و جاری خواهد بود افزود: ما مسلمین باید ارزش تقدیر الهی را که ما را جزو امت حضرت محمد (ص) قرار داده بدانیم و به سبب این نعمت عظیم خداوند را سپاسگزار باشیم .

خبرنگار: مصطفی صبوحی

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۰:۴۰

۰۵ بهمن ۱۳۹۷

کد خبر :

44315

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک