استاندار گلستان در نشست با جوانان ایده پرداز حوزه روستایی؛

 از ایده های جدید در مسیر اشتغال زایی حمایت می شوداخبار استانی- ترکمن نیوز- استاندار گلستان اظهار کرد: تشکیل بانک اطلاعاتی از ایده ها و استارت آپ های حوزه روستایی ضروری است و باید تلاش کنیم با اقتصادی سازی ایده ها زمینه اشتغال را فراهم آوریم.
به گزاش پایگاه خبری وتحلیلی ترکمن های ایران،به نقل از روابط عمومی استانداری گلستان، دکتر سید مناف هاشمی عصر دوشنبه ۲۹ مرداد در نشست با جوانان ایده پرداز حوزه روستایی که با حضور دکتر رضوی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری، تصریح کرد: جوانان مستعد گلستان در راستای ارائه ایده ها به خوبی عمل کرده اند و مدیریت استان از ایده های جدید در مسیر اشتغال زایی چه در حوزه فناوری اطلاعات و چه در حوزه روستایی حمایت می کند.
وی افزود: طرح روستای بدون بیکار که در سطح ۵۰ روستای ۱۴ شهرستان پیگیری می شود و همچنین طرح روستاهای بدون معتاد نشان از اهمیت جمعیت روستایی در برنامه ریزی های استان دارد.
وی یادآور شد: اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا در روستاها را به عنوان یک اولویت پیگیری می کنیم و در واقع هدف ما پایداری جمعیت روستایی استان است.
استاندار گلستان به رتبه استان در جذب اعتبارات در حوزه روستایی از طریق بانک سینا اشاره کرد و گفت: نسبت به توان ریالی ابلاغی در صندوق ذخیره گلستان با پرداخت ۱۰۰ میلیارد تومان در رتبه پنجم قرار دارد .
دکتر هاشمی با تاکید بر تشکیل بانک اطلاعاتی از ایده ها و ایده پردازان، خاطر نشان کرد: این بانک اطلاعاتی به ما کمک می کند که با آگاهی از مشکلات مالی، پولی، برند، مجوز و … استارت آپ ها در جهت رفع موانع پیش روی آنان تلاش کنیم.
وی با بیان اهمیت صنایع دستی روستایی، گفت: تلاش داریم مکانی را جهت فروش صنایع دستی روستایی در گرگان ایجاد نماییم و معتقدم اگر چنانچه چنین فضایی در پایتخت نیز ایجاد شود می تواند ظرفیتی برای ارائه صنایع دستی روستایی ۳۱ استان کشور باشد.
استاندار گلستان تاکید کرد: طرح های بسیار خوبی از سوی جوانان ارائه شده است که باید با حمایت و همبستگی آنها را اقتصادی کنیم و موجب افزایش اشتغال و کاهش بیکاری در سطح استان شویم.
لازم به ذکر است در این نشست صمیمانه تعدادی از جوانان ایده های خود را در حضور استاندار گلستان و معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری معرفی کردند.

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۳۳

۳۰ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

33421

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک