سلسله یادداشت های انتخاباتی (شماره 19):

از انتشار لیست اموال تا کاهش مجادلات سیاسی تورکمن نیوز چندی پیش و بر اساس تصمیم جمعی جریان اصول گرا ، برخی از کاندیداهای مجلس شورای اسلامی ، لیستی از اموال ودارایی های خود را در فضای رسانه منتشر کردند.

پس از این اقدام ، برخی از رسانه ها وابسته به جریان اصلاح طلب ، با زبان کنایه از آقای قالیباف درخواست کردند که لیست اموال ودارایی های خود را که دوسال پیش از وی خواسته شده بود منتشر کند.

همین دو موضوع ، منجر شده مجادلات لفظی بین آقایان قالیباف و زنگنه افزایش پیداکند ؛ تا جاییکه اقای زنگنه به آقای قالیباف پیشنهاد داده تا اموال وداریی ها خود را با دیگری معاوضه کنند و هر چه دارند به نام طرف مقابل منتقل نمایند!

بدون اینکه قصد داشته باشم نسبت به مسائل پیش آمده بین آقایان قالیباف و زنگنه داوری کنم و یا اینکه وارد دعوای جناح های سیاسی شوم و نظر دهم ؛ بهتر دیدم محور و سخن اصلی یادداشتم را با سوالاتی آغاز کنم:

چرا پیشگیری رها شده است و درمان مدنظر قرار گرفته ؟ چرا لیست اموال مقامات و مسئولین ، نمایندگان فعلی مجلس و کاندیداهای فعلی، بصورت رسمی منتشر نمی شود؟ و اگر لیست دارایی های مقامات کشور منتشر می شد ، دعوای بین آقایان قالیباف و زنگنه پیش می آمد ؟

حال ، همه ی شهروندان به وضعیت کاندیداهای محترم مجلس شورای اسلامی در گنبد کاووس توجه کنیم و مطالبات وسوالاتی که قطعا جنبه عمومی دارد ، نه جنبه گروهی و جریانی ، مطرح کنیم .

با ادای احترام به همه کاندیداها و نگرش آنها به موضوعات مختلف پیرامون ، چندین پرسش از همه آنها دارم و بر این باورم چنانچه به این پرسش ها جواب دقیق دهند ، بر خی از مجادلات آینده این شهر کم خواهد شد واگر این مطالبه گری در سطح کلان نیز پی گیری شود ، نه دعوای بین آقایان قالیباف و رنگنه رخ می داد و نه مشابه آن .

اما سوالات :

۱٫ از چه منابعی و از چه محلی ، هزینه های تبلیغات و امور انتخابات را تامین می کنید ؟

۲٫ آیا کسی و کسانی هزینه های تبلیغاتی شما را پرداخت می کنند؟

۳٫ آیا حاضرید لیست اموال ودارایی های خود را بصورت رسمی منتشر کنید تا افکار عمومی مطلع شوند؟

۴٫ آیا چنین حقی برای شهروندان گنبد کاووس قائل هستید که بدانند که در حال حاضر چه دارید ؟ و پس از پیروزی و دوران نمایندگی چه خواهید داشت ؟

 

✍️ شکور زیرک
روزنامه نگار — کارشناس ارشد علوم سیاسی

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۰۶

۱۸ بهمن ۱۳۹۸

کد خبر :

69274

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک