قزاقستان 4 300x185 - ازبکستان کمک های بشردوستانه به قزاقستان ارسال کردترکمن نیوز: ازبکستان برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا به شهر «ترکستان» قزاقستان محموله کمک‌های بشردوستانه‌ ارسال کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  ازبکستان برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا به شهر «ترکستان» قزاقستان محموله کمک‌های بشردوستانه‌ را ارسال کرد.

این محموله شامل ۱۵۰ هزار ماسک پزشکی، ۲۵۰۰ لباس محافظتی، ۱۵۰ هزار دستکش پزشکی، ۱۰۰۰ تب سنج لیزری و ۴۴۰ تخت پزشکی است که از طریق ۳ کامیون به شهر «ترکستان» منتقل شد.

بر اساس گزارش فارس در تاشکند، کمک‌های بشردوستانه در بین موسسات پزشکی شهر «ترکستان» توزیع خواهد شد.

هم‌اکنون قزاقستان یکی از بزرگترین همکاران بازرگانی ازبکستان محسوب می‌شود.

مبادلات بازرگانی ازبکستان و قزاقستان در سال ۲۰۱۹ میلادی با ۱۰٫۶ درصد افزایش نسبت به سال قبل در سطح ۲ میلیارد و ۷۵۰ میلیون دلار قرار گرفته است.

هم‌اکنون در ازبکستان ۲۶۰ شرکت با سرمایه‌گذاری قزاقستان از جمله ۱۹۲ شرکت مشترک و ۳۷ شرکت با ۱۰۰ درصد سرمایه سرمایه‌گذاران قزاق در زمینه‌های ساختمان‌سازی، فرآورده‌های کشاورزی، تجارت، صنایع غذایی، فلزکاری و ماشین‌سازی فعالیت می‌کنند.

همچنین نمایندگی ۳ شرکت قزاقستانی از طرف وزارت روابط اقتصادی و بازرگانی و سرمایه‌گذاری ازبکستان به ثبت رسیده است.

قزاقستان استقلال این کشور را در تاریخ ۲۳ اکتبر سال ۱۹۹۲ میلادی به رسمیت شناخته و در همین روز بین این دو کشور روابط دیپلماتیک برقرار شده است.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۰۵

۱۹ خرداد ۱۳۹۹

کد خبر :

76894

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک