10 10 1 300x176 - ازبکستان شرایط خوبی برای سرمایه گذاران تولید ماهیان خاویاری و قزل آلا دارد+فیلمترکمن نیوز:  مدیر شرکت تولیدی ماهیان قزل آلا و خاویاری مازندران گفت: کشور ازبکستان شرایط مناسبی برای سرمایه گذاری تولید ماهیان قزل آلا و خاویاری دارد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن، کلانتری در حاشیه برگزاری ویدیو کنفرانس سفارت ازبکستان به خبرنگار ترکمن نیوز اظهار کرد: به علت شیوع کرونا در حال حاضر بازدید از استان‌های مختلف کشور ازبکستان میسر نبوده و با همکاری سفارت ازبکستان در ایران توانستیم توسط ویدیو کنفرانس با مسئولین دولتی و کارشناسان آبزی پروری این کشور مصاحبه داشته و اطلاعات اولیه را کسب نماییم.

وی افزود: با پشت سرگذاشتن دوران کرونا در مرحله بعد برنامه داریم از کشور ازبکستان بازدید داشته باشیم و در صورت فراهم بودن امکانات محیطی و دولتی تولید ماهی را در این کشور سرمایه گذاری و راه اندازی کنیم.

بر اساس این گزارش، ویدیو کنفرانس با همت سلیمان هیوه چی از مدیران هولدینگ سبد طلایی ایرانیان همچنین با میزبانی و همکاری بهادر عبدالله‌اف سفیر ازبکستان برگزار شده است.

جمهوری ازبکستان به دریای آزاد دسترسی ندارد اما دارای رودخانه های پرآب برای آبیاری و تولید انرژی است و مخازن و دریاچه های فراوانی برای توسعه صنعت پرورش ماهی و آبزیان را دارا است.

گزارش: یاشار نیازی

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۱۲

۲۲ خرداد ۱۳۹۹

کد خبر :

77095

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک