hcfsjhk - ازبکستان ساخت سه نیروگاه برق آبی را به مناقصه بین المللی گذاشتترکمن نیوز:  دولت ازبکستان طراحی و ساخت سه نیروگاه برق آبی را در این کشور به مناقصه بین المللی گذاشت .
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  شرکت سهامی اوزبکگیدروانگرو – Uzbekgidroenergo با نظارت وزارت نیرو ازبکستان مناقصه بین المللی احداث سه نیروگاه برق آبی با ظرفیت ۲۴ مگاوات را اعلام کرد.

این پروژه های عمرانی قرار است بر روی رودخانه آکسائو در منطقه کشکاداریا احداث شود.

احداث نیروگاه های برق رباط، چاپاسو و تامشوشس بخشی از پروژه نیروگاه برق پایدار است که برای آن دولت ازبکستان بودجه ای از بانک توسعه آسیا دریافت کرده است.

فقط شرکت های کشورهای عضو بانک توسعه آسیایی با حداقل گردش مالی سالانه ۳۰ میلیون دلار و تجربه موفق در ساخت نیروگاه های برق با ظرفیت حداقل ۲۰ مگاوات می توانند در این مناقصه شرکت کنند.

این مناقصه تحت نظارت بانک ازبکستان برگزار می شود. مناقصه های مهر و موم شده تا ۳۱ ژوئیه ۲۰۲۰ پذیرفته می شوند.

طبق چشم انداز تأمین برق جمهوری ازبکستان برای سال های ۲۰۳۰-۲۰۲۰، قرار است ۲۵ نیروگاه برق جدید در این کشور ساخته شود و ۲۱ نیروگاه موجود نیز بهینه سازی شوند.

پیشتر آژانس همکاری های بین المللی ژاپن جایکا (JICA) برای توسعه صنعت و کشاورزی در ازبکستان به این کشور و اعطای وام ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار وام با مقامات این کشور اسنادی امضاء کرد.

این توافق پیشتر در چهارچوب دیدار «شوکت میرضیایف» رئیس جمهور ازبکستان و «سینیچی کیتااوکو» رئیس آژانس همکاری های بین المللی ژاپن (جایکا) در شهر توکیو انجام شده است.

این وام علاوه بر مدرنیزه کارخانجات صنعتی و واحدهای کشاورزی، به طرح های در زمینه انرژی، زیربنایی، اکولوژی، بهداشتی و دیگر حوزه ها از جمله توسعه نیروگاه برق آبی «تالی مرجان» اختصاص یافته است.

در حال حاضر طرح های برق رسانی جاده های ریلی «کارشی- ترمذ»، مدرنیزه نیروگاه برق حرارتی «نوایی» و ساخت نیروگاه برق حرارتی «توره قرغان»، بازسازی سیستم آبیاری «آمو- بخارا» و دیگر در مرحله اجرا قرار دارند.

 

گردآوری:گروه بین الملل ترکمن نیوز
http://turkmensnews.com
منبع:irna

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۸:۳۸

۱۷ خرداد ۱۳۹۹

کد خبر :

76789

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک