13 300x203 - ازبکستان راهی برای حمایت از کسب وکار خانواده های نیازمند در نظر گرفته استترکمن نیوز:  در حالی که جهان با بیماری همه گیر کرونا ویروس درگیر است، رئیس جمهوری ازبکستان در حال انجام اقدامات قاطع با هدف به حداقل رساندن پیامدهای اقتصادی و اجتماعی کشور است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛به نقل از سفارت ازبکستان، فرامین رئیس جمهور، از جمله نظارت جلوگیری از گسترش ویروس، تضمین ثبات بودجه، كاهش تأثیر منفی بر بخش های اقتصادی، حمایت اجتماعی از جامعه در هنگام شیوع ویروس در مدت زمان كوتاهی تدوین و به تصویب رسید.
همراه با دولت، مقابله با این بیماری نیازمند مشارکت جامعه مدنی و بخش تجارت است.
در جلسه ای که در تاریخ ۲۰ آوریل برگزار شد، شوكت میرضیایف رئیس جمهور ازبكستان پیشنهاد ایجاد جنبش سراسری “مهربانی و پشتیبانی” را ارائه نمود. سپس، در تاریخ ۲۲ آوریل، ازبکستان صندوق “مهربانی و پشتیبانی” را به ثبت رساند.
این صندوق و تقسیمات آن تحت عنوان صندوق های خیریه “محله” و بخش های محلی آن به عنوان نهاد حقیقی به ثبت رسیده است.
منابع صندوق بر اساس کمک های مالی، حمایت مالی و سایر منابع مالی که قانون را نقض نمی کنند تشکیل می شود.
منابع مالی موجود برای پشتیبانی از افراد نیازمند به حمایت اجتماعی، خانواده های پرجمعیت، افراد معلول تنها ، افراد موقتاً بیكار كه درآمد خود را در زمان قرنطینه برای از استفاده مواد غذایی، دارو و کالاهای لازم از دست داده اند، ساده و مؤثر می شوند. شرکت های بزرگ و زیرمجموعه های آن پیش از این پشتیبانی عظیمی را ارائه می دهند. دولت نیز به نوبه خود مالیات، لیزینگ، اعتبار و همچنین دسترسی به منابع لازم را برای آنها فراهم می نماید.
صندوق عمومی “رحمت و سلامت ازبکستان” که پیش از این تأسیس شده بود، از سراسر جهان کمک های نقدی دریافت می کند.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۰۷

۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۹

کد خبر :

74109

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک