1 300x176 - ازبکستان برترین کشور سال 2019 بلحاظ تحولات مثبت شدتورکمن نیوز: مجله معتبر بریتانیایی “اکونومیست” ازبکستان را برترین کشور سال ۲۰۱۹ بلحاظ تحولات مثبت نامید.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  به نقل از اسپوتنیک، مجله اکونومیست معتقد است تحولات مثبتی که در سال ۲۰۱۹ در ازبکستان رخ داده بیشتر از هر کشور دیگر بوده است.

خاطرنشان می شود که ازبکستان تا سه سال قبل یک کشور استبدادی دارای “جامعه بسته” بود اما پس از به قدرت رسیدن شوکت میرضیایف، رئیس جمهور فعلی ابتدا تغییرات اندکی در ازبکستان رخ داده و سپس در سال ۲۰۱۸ میلادی اصلاحاتی در این کشور صورت گرفت که طی سال گذشته سرعت پیدا کرده است.

این مجله می نویسد ، دولت شوکت میرضیایف تا حدود زیادی به کار اجباری در ازبکستان پایان داده ، زندان ژاسلیک را بست ، گذرراه های مرزی بیشتری را باز کرد و به خبرنگاران خارجی اجازه ورود به ازبکستان را داد.

به عقیده مجله اکونومیست ، ازبکستان فعلاً از دموکراسی دور بوده و انجام کارهای زیادی را در پیش دارد ، اما “هیچ کشوری در سال ۲۰۱۹ در این زمینه به این اندازه فعالیت نکرده است.

هیئت تحریره اکونومیست چند نامزد دیگر را نیز برای کسب عنوان کشور سال را در نظر داشتند. علاوه بر ازبکستان ، نیوزیلند ، مقدونیه شمالی و سودان مورد بررسی آنها قرار داشتند.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۳۱

۲۹ آذر ۱۳۹۸

کد خبر :

66262

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک