گنبدکاووستورکمن نیوز: آیین رونمایی و ارسال ۲۴ ست تجهیزات پزشکی بانک امانات تهیه شده توسط خیر سرشناس کشوری و رئیس مجمع خیرین سلامت شهرستان گنبدکاووس به ۲۴ استان کشور برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ اولین وسایل و تجهیزات پزشکی در قالب بانک امانات که به همت حاج محمد شهرکی خیر سرشناس کشوری در شهرستان گنبدکاووس تهیه شده بود امروز طی مراسمی با حضور معاون منابع حمایتی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر، قائم مقام مجمع خیرین سلامت کشور، امام جمعه گنبدکاووس، فرماندار ویژه و تنی چند از مسئولین شهرستانی و با مشارکت جمعیت هلال احمر استان به سایر استانها ارسال شد.

خیر سرشناس کشوری و نیکوکار گنبدی در این مراسم گفت: هدف از این اقدام کمک به بیماران نیازمند و کاهش هزینه‌های درمانی آنان در راستای منویات رهبری انقلاب مبنی بر تامین حداکثری نیازهای بیماران و نداشتن دغدغه دیگری جز رنج بیماری، بوده است.

حاج محمد شهرکی افزود: کمک به بیماران و نیازمندان به انسان آرامش می دهد و اعتقاد دارم که کمک و دستگیری از همنوع یک آزمایش الهی است که امیدواریم از آن سربلند بیرون بیاییم.

به گزارش خبرنگار تورکمن نیوز: حاج محمد شهرکی در سال ۸۴ نخستین بانک امانات پزشکی را در گنبدکاووس راه اندازی کرد و تا الان ۳۸۰۰ بیمار از این وسایل به صورت رایگان استفاده کردند.

این نیکوکار گنبدی تا الان ۳۴ بانک امانات پزشکی در ۳۱ استان راه اندازی کرده است که ساکشن خانگی ویژه بیماران ریوی، عصا، واکر، ویلچر، دستگاه فتوتراپی ویژه نوزادان مبتلا به زردی، تخت بیمار، تشک مواج و کپسول اکسیژن”از جمله اقلام این بانک می باشد و ارزش هر بسته وسایل و تجهیزات پزشکی بین یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تا دو میلیارد ریال می باشد.

لازم به ذکر است: آزادی چهار هزار زندانی جرایم مالی غیرعمد، کمک به نیازمندان، احداث ساختمان مرکز جامع درمان سرطان بخشی از تلاش‌های حاج محمد شهرکی در گنبدکاووس است.

گزارش از:یاشار نیازی

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۵۳

۰۳ تیر ۱۳۹۸

کد خبر :

55954

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک