ارزش تولیدات بخش کشاورزی گنبدکاووس 16 هزار میلیارد ریال استکشاورزی و دامپروری- ترکمن نیوز- مدیر جهادکشاورزی گنبدکاووس گفت: این شهرستان با تولید سالانه ۷۰۰ تا ۹۰۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی و دامی حدود ۲۳ درصد تولیدات این بخش در استان گلستان را دارد.

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی ترکمن های ایران، غلامعلی نورا در جمع خبرنگاران گفت: ارزش تولیدات سالانه بخش کشاورزی شامل زراعت، باغبانی و دامپروری گنبدکاووس ۱۶ هزار میلیارد ریال است که بخش قابل توجه آن در حوزه تولیدات زراعی می باشد.
وی، سطح کل اراضی زراعی و باغی گنبدکاووس را ۱۶۹ هزار هکتار اعلام کرد و گفت: از این مقدار که ۴۵ درصد آن را اراضی آبی تشکیل می دهند، سه هزار و ۴۰۰ هکتار باغ می باشد.
نورا اضافه کرد: علاوه بر این، ۱۸ هزار هکتار نیز کشت دوم در گنبدکاووس انجام می شود که با احتساب آن، مجموع اراضی زراعی و باغی این شهرستان به حدود ۱۹۰ هزار هکتار افزایش می یابد.
وی تصریح کرد: سالانه در گنبدکاووس ۶ هزار و ۳۰۰ تن گوشت قرمز، ۳۰ هزار تن گوشت مرغ، سه هزار و ۶۰۰ تن تخم مرغ، ۵۰ تن عسل، ۶۷ هزار تن شیر و هشت هزارو ۳۰۰ تن ماهی تولید می شود.
مدیر جهاد کشاورزی گنبدکاووس ادامه داد: توزیع افزون بر ۳۵ هزار تن انواع کود شیمیایی، ۳۷ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر سوخت گازوئیل و حدود هفت هزار تن انواع بذرهای اصلاح شده در هر سال نیز از طریق کارگزاری های بخش کشاورزی بین ۱۴ هزار بهره بردار این بخش انجام می شود.
نورا گفت: هم اکنون دربخش کشاورزی گنبدکاووس ۱۱ کلینیک گیاه پزشکی، ۵۷ کارگزاری توزیع سموم شیمیایی و ۱۶ واحد کارگزاری مجاز توزیع انواع کود شیمیایی و بذر اصلاح شده فعالیت دارند.
وی، برگزاری ۱۲۲ مورد کلاس آموزشی، ۱۰۳ مورد کارگاه آموزشی، ۵۵ مورد بازدید ترویجی از مزارع و توزیع ۱۶ هزار نسخه تراکت و بروشور را از مهمترین فعالیت های اداره ترویج مدیریت جهادکشاورزی گنبدکاووس در سال زارعی ۹۷ – ۹۶ اعلام کرد و گفت: در مجموع دراین کلاس ها ۹ هزار و ۲۰۰ بهره بردار شرکت کردند.

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

منبع: irna.ir

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۰:۳۰

۲۸ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

33108

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک