گردشگری- ترکمن نیوز-  مدیرکل فرهنگی، هنری و اردوهای دانش آموزی وزارت آموزش و پرورش در سرکشی از اردوگاه دانش آموزی آشوراده در گلستان گفت: این اردوگاه با تجهیز به امکانات لازم ؛قابلیت استفاده گردشگری و بوم گردی را داشته و می تواند پذیرای اردوهای دانش آموزی استانهای مختلف باشد.

بندر ترکمن,جزیره آشوراده, فرماندار

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن نیوز،  علی رمضانی در حاشیه این سرکشی، اظهار کرد: اردوهای دانش آموزی با هدف افزایش مهارت های اجتماعی برگزارمی شود.
به گفته وی؛اردوگاه دانش آموزی جزیره آشوراده در بندرترکمن در صورت تجهیز بیشترضمن تامین نیازهای اردویی گلستان می تواند به اردوهای دانش آموزی دیگر استانها نیز خدمت رسانی کند.
رامین نورقلی پور نماینده حوزه انتخابیه غرب استان گلستان در مجلس شورای اسلامی نیز از پیگیری برای تجهیز این اردوگاه به عنوان یکی از ظرفیت های فرهنگی منطقه برای خدمت رسانی در سطح ملی و استانی خبر داد.
مدیرکل اردوهای دانش آموزی وزارت آموزش و پرورش به همراه نماینده غرب گلستان، سرپرست فرمانداری بندرترکمن و جمعی از مسئولان آموزش و پرورش شهرستان های استان از این اردوگاه و امکانات آن دیدن کردند.
طبیعت بکر آشوراده تنها جزیره ایرانی خزر امکان برپایی ورزش های آبی و طبیعت گردی، بوم گردی وهمچنین پرنده نگری را برای همه سنین بویژه دانش آموزان دارد.
این جزیره در سه کیلومتری غرب بندرترکمن واقع است.
همچنین در سفر هیات دولت تدبیر و امید به گلستان مصوب شد که در ۱۰ درصد این جزیره با لحاظ حفظ وصیانت از محیط زیست ، طرح های گردشگری اجرا شود.

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۲۶

۱۹ بهمن ۱۳۹۶

کد خبر :

11220

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک