مدیرکل منابع طبیعی گلستان:

منابع طبیعی گنبد 2 300x177 - اراضی کم بازده مناطق شمالی گلستان برای زراعت مناسب نیستند+تصاویراخبار محیط زیست- تورکمن نیوز- مدیرکل منابع طبیعی گلستان گفت: اراضی کم بازده مناطق شمالی  دیگر برای زراعت غلات مناسب نیستند و در صورت ادامه روند کشت غلات در این اراضی فرسایش خاک سرعت گرفته و پدیده ریزگردها در سراسر استان و حتی در استان های همجوار فراگیر می شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ ابوطالب قزلسفلو در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم گلستان که در ایستگاه تولید نهال چپرقویمه گنبدکاووس برگزار شد با تایید این خبر اظهار کرد:  بایستی این اراضی به مراتعع خصوصی برای پرورش دام تبدیل شده و یا به کشت گیاهان دارویی اختصاص یابند.

وی افزود: منابع طبیعی بوته و بذر لازم برای تبدیل این اراضی به مرتع خصوصی یا کشت گیاهان دارویی را به صورت رایگان در اختیار ذینفعان قرار می دهد.

قزلسفلو گفت: ۳۵۰ هزار هکتار از مراتع مناطق شمالی این استان که دارای پوشش ضعیف گیاهی نیز است، در معرض بیابان زایی هستند.

منابع طبیعی گنبد 1 300x177 - اراضی کم بازده مناطق شمالی گلستان برای زراعت مناسب نیستند+تصاویر

وی اضافه کرد: به دنبال اختصاص اعتبارات بیابان زدایی به استان، برخی طرح ها از جمله تولید یک میلیون بوته مرتعی و کاشت آن و احداث بندهای خاکی با هدف احیای مراتع و جلوگیری از بیابانی شدن این عرصه ها انجام شده است.
مدیرکل منابع طبیعی گلستان گفت: در سه سال گذشته در سطح تقریبی ۱۵ هزار هکتار اقدامات مقابله ای با بیابان زایی انجام شده و برای سرعت بخشیدن به اجرای چنین طرح هایی که هزینه های زیادی نیز ندارد، علاوه بر توجه ویژه به تخصیص اعتبار از مرکز، نیازمند همکاری دیگر ادارات و نهادها برای احیای مراتع هستیم.

 

انتشار دهنده : Yaprak
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۹:۰۹

۱۸ اسفند ۱۳۹۷

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک